| Korma_Cristina_1984 a întrebat:

Bună, TPU.
E URGENT!
Se apropie evaluarea națională. Cum credeți că o să fie anul acesta evaluarea națională la română, respectiv și la matematică?
O să fie la fel ca în anii trecuți?
Mai greu sau mai ușor?
Îmi este foarte frică deoarece nu i-am dat așa multă importanță, la matematică, în simulare, am luat o notă exagerat de mică.
Îmi puteți da niște sfaturi?
De obicei, notele de la simulări sunt mai mici ca cele de la evaluare?
Ce mă interesează cel mai mult e dacă o să se dea la matematică ca anul trecut, același gen de subiecte.

3 răspunsuri:
| BotezanDaniel a răspuns:

Buna!
- eu nu m-am prezentat la evaluarea nationala! :D
-incearca aici http://subiecte2016.edu.ro/2016/evaluarenationala/Subiecte_si_bareme/!
-toate bune! :D

| Mirela123yz a răspuns:

Nu avem de unde sa stim, dar cica anul asta va fi mai usor ca anul trecut, Doamne ajuta! Si eu dau examenul in vara. simularile sunt mereu mai grele decat examenul.
Succes!

| Korma_Cristina_1984 explică (pentru Mirela123yz):

Succes si tie!
Multumesc mult!