| PrințesaRO a întrebat:

Este prima mea întrebare de pe acest site și chiar aș vrea să cer o părere... astăzi am ieșit în parc cu una din cele mai bune prietene ale mele. Între timp a venit o altă fată care este foarte invidioasă pe mine dar și pe alte persoane (se crede foarte tare deoarece este mai înstărită ). Totul a decurs bine, am vorbit iar la un moment dat fata aceea pe nume Denisa îmi spune:
-Andreea, vreau să îi spun ceva Mariei la ureche dar nu e despre tine.
Am spus ok iar Denisa a luat-o pe Maria și s-au dus de pe o clădire departe. Eu mi-am dat seama despre ce era vorba (era vorba ca Maria să doarmă la ea.)
Totul începuse când Maria a dormit pentru prima dată la mine iar când a aflat acea fată a început să fie invidioasă și a dorit ca Maria să doarmă și la ea...
După, Denisa o tot întreba pe Maria dacă merge acasă să îl întrebe pe tatăl Mariei dacă o lasă să doarmă la ea.
Totul a trecut, am ajuns acasă iar acea fată pe nume Denisa s-a dus la mama Mariei să o întrebe dacă o lasă să doarmă la ea. Mama ei a spus da. Între timp eu cu Maria am mers la o mătușă de a Mariei ca să o ajutăm la ceva. După ceva timp a venit și Denisa la mătușa ei dar aceasta nu a vrut să o primească și pe ea pentru că după fata ei nu mai voia să mănânce. Denisa a strigat la poartă iar Maria s-a dus. După ce i-a spus că nu o poate primi că nu îi dă voie mătușa ei aceasta i-a spus așa.
-Maria! Andreea(eu) e mai bună prietenă cu tine decât sunt eu?
Maria a venit și mi-a spus. În fine. Am plecat către casă iar pe drum ne-am întâlnit cu Denisa. De față cu mine ca să îmi facă în ciudă (nu că mi-ar fi păsat) l-a întrebat pe tatăl Mariei. Acesta a spus da iar Denisa a început să sară de bucurie însă Maria nu era nici fericită nici tristă.
Între timp am mers la niște prieteni să ne jucăm cu mingea. Denisa nu s-a jucat, a luat-o pe Maria lângă ea a luat-o în brațe și a început să o întrebe de față cu mine:
"Ce fel de pijamale îți iei? Eu cu Unicorn. Vii la mine la 5etc".
După ce eu am plecat nici măcar nu m-au băgat în seamă ca și cum nu aș fi existat. Le-am spus pa și noapte bună însă Bff meu Maria parcă nu m-ar fi auzit, dar am tras de ea și m-a auzit și mi-a răspuns însă cealaltă nu. Mai mereu a încercat Denisa să îmi fure prietenele. Ce pot face în privință cu asta? Dau Fundă, vă rog mă simt ciudat.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti face nimic.
O prietena adevarata se intaorce intotdeauna la tine, una prefacuta, nu.
Inveti sa apreciezi prietenele adevarate si sa te joci numai cu ele, ca sa nu suferi, cand celelalte sunt rautacioase cu tine.

| PrințesaRO explică (pentru Violleta2022):

Deci ar trebui să mă îndepărtez de Denisa? Abia ce am vorbit cu Maria și s-a bucurat că nu mai pleacă la ea.

| Violleta2022 a răspuns (pentru PrințesaRO):

Ignor-o si da-i pace, daca este magarita si face separatisme intre tine si Maria.