| natalia886 a întrebat:

Eu m-am saturat de familia mea! Nu mai suport.Parintii ma injura mereu am si o sora mai mare ei mereu dau vina pe mine nici nu prea ma baga in seama doar daca trebuie sa ma injure imi place stilul emo pot sa ma exprim dar pur si simplu imi vine sa ma omor am avut si depresii intr-o zi trebuia sa ma duca tata undeva cu prietenii si in ultimul moment cand sa plecam l-am sunat si a zis:Ce? Nu te duci nicaieri! Ce dq ai? Poate te prind ca iesi din casa.Am plans o gramada toti rad de mine mereu Toti isi bat joc de mine mai ales parintii eu nu contez nimic aici chiar au spus-o matusii mele.Au zis ca daca nu as fi fiica lor m-ar arunca in strada pentru ca nu ma suporta ma cearta mereu si mama e foarte nervoasa intotdeauna cand vine din oras tranteste usa si injura si plange cand ma duc sa o mai consolez imi zice:Lasa-ma in pace ce ai? nu ma suporta nimeni aici vreau sa mor sa plec dar eu nu mai pot sa raman in casa asta mai am pana la 18 ani muult ce sa fac? M-am gandit ca peste cativa ani sa plec iar ei sa nu mai stie absolut nimic de mine si sa le platec cu aceeasi moneda sa sufere asa cum sufar si eu in fiecare zi de pe urma lor.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai curaj sa te omori laughing))))) putini o fac si sunt beti eventula drogatiwinking dk te tine si nu ti mai place JUST DO IT smug + ca te vei reincarna in altceva big grin bft!

| CyLvEr a răspuns:

Sa te omori nu este raspunsul corect in nici o problema.Trebuie sa vorbesti cu parintii tai sa ii intrebi despre ce este vorba si sa gasiti o rezolvare.
Pana la urma sunt parintii tai, printre toate acestea in sufletul lor ei te iubesc.Eu de la 3 ani nu am mai avut nici un parinte langa mine, au plecat ambii in Spania iar eu am ramas cu bunicii.Un an mai tarziu eu s-au desparit. Apoi peste iar cativa ani a venit mama in tara.
Ce vreau sa spun este in viata sunt si clipe bune si clipe rele.Dar fiecare problema are cate o rezolvare.

| mihaela2808 a răspuns:

Incearca sa vorbesti calm cu ei cand ii prinzi tu intr-o dispozitie mai buna.Sau poti ruga pe cineva un adult de exemplu sa vorbeasca cu ei.Trebuie tu sa stii pe cineva. Poate chiar un profesor, la scoala il iei intr-o parte si ii explixi intreaga situatie.Bafta! Si nu te lasa descurajata de nimic nu este totul pierdut.Crede-ma!

| Feelings14 a răspuns:

Buna Natalia!
si eu am probleme cu mama. dar asta e altceva.
doar din certurile astea nu trebuie sa faci vreo prostie sau sa patesti ceva. daca ai -18 gandeste-te ca vei face 18 si vei putea pleca unde vrei tu. stii ca toate lumea spune " nu da vina pe mama ta, ea te-a nascut, multumestei ". ei bine nu toti paqrintii sunt asa. sunt o groaza de persoane fara mila care pur si simplu nu isi iubesc copii. dar asta nu trebuie sa te descurajeze. orice ti-ar spune, nu-i asculta. baga-ti castile in urechi si asculta muzica. iesi afara cu prietenii si distreaza-te.
si eu am un frate mai mare si mereu la fiecare bataie de-a mea cu mama el ma ajuta si ma sprijina. vorbeste cu sora ta si povesteste-i ce simti zi de zi. te poate ajuta.
sper ca am fost de folos. ai grija de tine. happy

| KarinuTzaa a răspuns:

Urata situatie... urata! Parintii tai nu te iubesc... Daca ai o prietena foarte buna si mama ei te place si te iubeste te poate infia daca parintii tai nu te iubesc. Daca nu te iubesc iti vor da accordul daca tu nu te simti bine langa ei. Bafta oricum!sad

| qwerty12 a răspuns:

Du-te la politie si spuneel ce iti fac.dar este o problema, s-ar putea sa ramai la orfelinat...