| Armyanka a întrebat:

Eu ma cred urata, buna de nimic etc...Nu imi fac poze, nu ies deloc bine in ele.Nu ma cred frumoasa, cred ca sunt cea mai urata fiinta de pe planta.Toata lumea spune ca sunt frumoasa dar eu tot pe a mea o tin.Ma simt atat de rau si sunt foarte INVIDIOASA.NUstiu cum sa gandesc cand imi fac o poza ca sa pot fii EU.Sa ies bine, si sa nu rada altii de mine.Cateodata imi vine sa plang! Ce asi putea sa fac? Cum ar trebui sa gandesc? Funditaaa!

Răspuns Câştigător
| BlaBlaBla_6541 a răspuns:

Hei! In primul rand nu trebuie sa te rusiniezi cu ceea ce ti; a dat Dumnezeu! Orice om este frumos in forma lui! Trebuie sa ai incredere si nu trebuie sa fi invidioasa.Nu trebuie sa fi perfecta! Daca Dumnezeu asa te'a facut atunci trebuie sa multumesti pentru ca esti asa cum esti.Si eu am multe defecte dar asta nu inseamna ca trebuie sa ne plangem...Trebuie sa ai incredere si sa fi curajoasa:*.In al 2-lea rand nu ai dc sa plangi.Tu dc te temi de fapt? Ca nu o sa te placa nimeni niciodata? Daca o sa te placa cineva o sa te place pentru ceea ce esti nu pentru cum arati.Nici eu nu sunt superba sau perfecta dar trebuie sa avem incredere in Dumnezeu si sa ii multumim pentru sanatatehappy.Asa ar trebui sa gandesti! Bafta! Funda?batting eyelashes:*

8 răspunsuri:
| Ayna a răspuns:

Pleci la o frizerie si iti schimbi make-up-ul,dar rogi frizerita sa te frizeze cum cred ele ca iti sta mai bine(dar sa nu iti scurteze parul tare!)
Apoi,desigur daca ai cit de cit finante, pleci la shopping si iti procuti o rochita foarte sensuala, gingasa si plina de feminitate! Iti poti procura si o pereche de pantofiori pe tocusor!
La sigur o sa iti placa schimbarile si o sa capeti incredere in sine!

| Armyanka explică:

*planeta,scuzatilaughing))

| misu a răspuns:

Ai complexele astea dar este autosugestie.totul depinde de tine, nu te putem ajuta noi

| Andra_3307 a răspuns:

ID-ul meu de mess este andraaaaaaaaaaa@yahoo.com te rog baga-ma in lista si trimite-mi o poza cu tine iar eu o sa te ajuthappyNu mai fi asa pentru ca nu are rost! Orice om e frumos pentru ca toti suntem facuti din chipul si asemanarea lui Dumnezeuwinking

| Vichtory a răspuns:

Tu esti cea de pe poza de pe TPU?
Daca da, atunci crede-ma, multi isi doresc sa fie ca tine.Esti minunata.

| aL3xzz a răspuns:

Daca tu esti cea din poza... te iau eu de gagica ca arati bine. laughing si eu sunt urathappy

| justGirl19 a răspuns:

Daca tu o sa traiesti mereu cu acest gand "Sun urata si de aia nu se uita nimeni la mine" este normal ca psihicul tau sa mearga numai pe calea aceasta, sufleteste te inchizi in tine, izolata de societate. Incearca ceva, ia.ti o oglinda si uitate la tine gandindute la toate partile pe care tu le crezi "urate" in bine, si gaseste la tine ce iti place. Poate ca toti spunem ca suntem urati doar comparandu.ne cu ceilalti,lucru care nu e bine,fiecare are propria frumusete fizica,morala proprie, toti suntem diferiti, Dumnezeu nu ne putea face pe toti cu acelasi chip, gandire etc.
Nici eu nu ma cred frumoasa doar ca am o colega de clasa frumoasa si tot liceul, adica baieti, in fiecare pauza roiesc in jurul ei.Tot ce spune ea este funny, daca spune ea o prostie toti rad, dar daca spune alta fata se iau de ia "Ia uite cum vorbeste si asta".Dar eu merg mai departe.
Incearca sa faci cum ti.am spus.

P.S. Sunt doar clasa a 9-a si marea mea dorinta pentru care fac orice sa se indeplineasca este sa devin psiholog. Sper sa nu te superi daca ti.am spus ceva care nu te intereseaza.

| ionutzforce a răspuns:

Niciodata sa nu compari frumusetea ta cu a altor persoane,fiecare e frumos in felul sau, trebuie sa ai mai multa incredere in tine, sa fii mandra de tine. Daca lumea iti spune ca esti frumoasa inseamna ca esti si tu chiar nu vezi.nu toata lumea e fotogenica,nici nu prea sunt, frumusetea nu consta numai in poze, daca ceilalti te plac e ok.incearca sa-ti faci un prieten(iubit) si cred ca se va rezolva.