| Fgujnbvffjgfvbjfghgg a întrebat:

Eu peste cateva zile o sa merg într-o tabără la mare... Întrebarea mea e ca sa iau cu mine? Țin sa menționez ca o sa stau 7 zile. Cel mai lungă lista va primi funda.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mai completez si eu lista userului de deasupra:
- 2 prosoape
- chiloti, sosete
- tricouri sau camasi sport
- un plover (pentru vreme schimbatoare)
- o pereche de pantaloni lungi, jeans de preferat
- adidasi sau pantof sport
-Periuta si pasta de dinti
- sapun sau gel de dus
- aparat de ras (daca este cazul)
- deodorant

suntserios
| suntserios a răspuns:

Altul care are nevoie de asistenta de la tot netul ca să își împachetez chiloții

| Adry05 a răspuns (pentru suntserios):

Cautam raspunsul tau

| Anabela777 a răspuns:

1. Haine.
2. Costum de baie.
3. Slapi.
4. Protectie solara.
5. Mancare de drum.
6. Bani.
7. Ochelari de soare.
8. Un pachet de carti sau ceva joc care sa te joci impreuna cu ceilalti pentru a nu va plictisi.
9. O palarie sau o sapca ca sa nu-ti bata soarele in cap.

| WindDiscovery a răspuns:

Hmmm stiu ca este putin cam tarziu, dar poate este util raspunsul pentru alte persoane care ajung pe aceasta pagina :)

Depinde foarte mult si de ce o sa faceti in acea tabara. Poti lua intotdeauna legatura si cu organizatorii pentru a intreba ce trebuie, desi acestia ar trebui sa anunte dinainte (daca tabara este cu campare in cort, de exemplu).

Pentru mare, lista este urmatoarea:

- Troller sau Rucsac
- Rucsac mai mic
- Slip sau costum de baie
- Bulze / Tricouri
- Pantaloni scurți/fuste/rochii și pantaloni lungi
- Eșarfă
- Șapcă sau pălărie de soare
- Lenjeria de corp
- Pijama lejera
- Sandale
- Papuci de plajă
- Teniși
- Obiectele de uz personal
- Cremă cu protecție solară
- Cremă după plajă
- Spray împotriva insectelor
- Prosop pentru plajă
- Ochelari de soare
- Casca de baie
- Ochelari de înot
- Bidon pentru apă

Iata si cateva obiecte care nu sunt chiar necesare dar pot fi utile/distractive:

- Obiecte pentru jocuri pe plajă: Minge, disc de Frisbee, colac etc.
- Undiță
- Labe de înot sau palmare
- Cort: Dacă tabăra de vară la mare este cu campare la cort.
- Vase de campanie: Cană, tacâmuri, farfurie (dacă este vorba de tabără cu campare la cort).

O lista completa cu lucruri de luat si in alte tipuri de tabere (ski, munte) poate fi gasita pe https://www.winddiscovery.ro/blog/lista-bagaj-tabara