| MariaIsabelaLari11222 a întrebat:

Bună TPU
Eu si o prietena avem acelasi bro eu il plac pe el imi zice ca tine si la mine si la acea prietenă la fel de mult dar eu sunt geloasa pe acea fata din cauza ca il plac pe gabi (băiatul dspr care vb) el mereu ii spune acelei fete te iubesc mult sau nu stiu eu cum mie nu mi-a mai spus asa de o grămadă de timp, si mie mereu imi da seen dar ei nu. ce ar trebuie sa fac? Sa ii spun că-l plac dar după nu o sa mai vb cu mine ajutati-ma, VA rog

3 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Atâta timp cât nu vorbești clar cu el nu vei ști dacă te place pe tine, pe cealaltă fată ori pe niciuna dintre voi.

| siriusblack98 a răspuns:

Poate ca el o place pe respectiva fata asa cum tu il placi pe el.Ghinion,omul are dreptul la selectivitate.Mereu se ajunge la situatia asta cand una sau mai multe fete au un baiat drept cel mai bun prieten sa stii.Eu iti sugerez sa-i spui direct, o viata ai si nu merita sa iti ascunzi sentimentele. Daca simte la fel bine, daca nu duca-se. Oamenii vin si pleaca, deal with it.

Răspuns utilizator avertizat