| NutellaNutella a întrebat:

Eu stau undeva in centul orasului, iar prietena mea cea mai buna sta intr-un satulet pe langa oras. Ea are un coleg de clasa dragut din punctul meu de vedere. Ea zice ca nu ii place de el, dar imi tot povesteste mereu despre el... El a intrat in vorba cu mine pe Facebook si urma sa ne intalnim atunci cand mergeam la prietena mea. Eu nu i-am spus prietenei mele ca am vorbit cu el. Iar ea s-a suparat. Nu stiu daca s-a suparat pentru ca nu i-am spus (nu mi se parea prea important) sau pentru ca il place. Asa ca nu m-am mai dus sa ma intalnesc cu el. Dar am rezolvat si problema cu prietena mea si problema cu el.

Eu cu el am continuat sa vorbim prin mesaje. Si cu o zi inainte sa plec la prietena mea am vorbit cu el si am decis sa ne intalnim urmatoarea zi. Si el mi-a zis sa ii dau mesaj a doua zi. Asa ca i-am dat. Si nu mi-a raspuns, nici la acel mesaj, nici la celelalte doua pe care i le-am trimis. Si acum ma ignora complet. Si eu nu stiu de ce.

Sunt suparata pentru ca nu stiu ce am facut de nu mai vorbeste cu mine. Ma gandesc ca poate i-a spus cineva ceva (pentru ca prietena mea cea mai buna si o alta tipa pe care o cunoaste nu sunt de acord sa fiu cu el), sau asa l-a apucat pe el (sa nu mai vorbeasca cu mine dintr-o data), sau am facut eu ceva. Dar nu stiu ce si ar trebui sa imi spuna daca eu sunt de vina, sa imi spuna ce am facut...

Pentru ca m-am saturat sa ma tot gandesc la asta in fiecare zi...

Deci... Voi ce credeti?

4 răspunsuri:
| Smileygirl23 a răspuns:

Am patit si eu ceva de genul mai demult. Eram amica cu un baiat si ne intelegeam bine. Si intr-un an, inainte de Craciun, mi-a tot dat de inteles ca ii place de mine, imi trimitea mesaje si etc. Pentru ca am vazut ca el nu are curajul sa ma abordeze fata in fata, direct, l-am intrebat ce, mai exact, se intampla cu el, cu noi, si atunci mi-a spus ca ii place de mine. I-am spus ca ok, putem incerca sa vedem ce iese desi mie imi placea de el ca prieten, dar nu neaparat ca iubit. Totul a fost bine timp de 3 zile exact, dupa care, fara nicio explicatie, parca s-a evaporat din viata mea. I-am trimis un mesaj sa il intreb ce se intampla si am incercat sa dau de el pe mess, dar nimic, nu a vrut sa vorbeasca cu mine.

Astazi ne salutam, ii zambesc frumos si merg mai departe. Nu m-a afectat prea mult fapta in sine cat curiozitatea, deoarece nici in ziua de azi nu stiu ce s-a intamplat. Dar acum, astazi, nici macar nu imi mai pasalaughing

Ti-am povestit asta deoarece e posibil sa nu afli niciodata de ce are brusc atitudinea pe care o are. Dar indiferent de situatie, trebuie sa stii sa mergi mai departebig grin

| NutellaNutella explică (pentru Smileygirl23):

Marsi de raspuns. O sa incerc sa merg mai departe... Cu toate ca nu cred ca imi va reusi pentru ca nu sunt prea buna la asta... laughingoh go on Dar oricum, mersi! happy

| valentino52 a răspuns (pentru Smileygirl23):

Cred ca stiu eu ce s-a intamplat. In general cand iti imaginezi cum va fi, romantizezi momentul si crezi ca va fi ceva extrordinar. Mai ales daca vorbesti cu persoana respectiva prin mesaje, va faceti complimente etc. Cand iesiti impreuna face-to-face e posibil sa nu mai fiti la fel de comunicativia sau pur si simplu sa constati ca nu e nimic special, asa cum iti imaginai tu ca ar fi cand vorbeati pe mess daca ar fi fost sa iesiti la o intalnire. Probabil ca atunci cand a vazut ca realitatea e mai monotona decat ce isi imagina el, a pus ochii pe o alta fata care ii facea cu ochiul, de data asta cautand acel ceva special la ea.

| Smileygirl23 a răspuns (pentru valentino52):

Da, probabil, desi sunt genul de persoana care intelege perfect anumite lucruri si cu care se poate purta o conversatie. probabil ca el totusi nu a vazut lucrurile asa. oricum, toate lucrurile astea nu mai conteaza, mi-am adus aminte de toata treaba asta citind ce a scris Nutella. Sper ca in cazul ei, baiatul sa aiba curaj sa ii spuna in fata care e problemabig grin