| Sw33tG1rl4ever a întrebat:

TPU! Eu vreau sa aflu daca o fata ( x ) are prieten. Ca sa aflu asta, trebuie sa o intreb pe alta fata ( y ) care este prietena cu x. Avand in vedere ca eu nu o cunosc pe x si x nu ma cunoaste pe mine, y ma va intreba de ce vreau sa stiu daca x are prieten. Ce sa ii raspund lui y? Scuzati-ma daca v-am ametit, dar n-am stiut cum sa intreb altfel. laughing

5 răspunsuri:
| WholeWorld a răspuns:

laughing Spuney lui y ca ai intrebat de curiozitate sau ca ai intrebat pentru ca a vrut altcineva sa stielaughing in cazut de fata ( z ) rolling on the floor.
Good luck

| Sw33tG1rl4ever explică (pentru WholeWorld):

Pai asta e si adevarul, nu vreau eu sa stiu, vrea altcineva. Si o sa ma intrebe cine si daca ii spun numele lui z intru in bucluc cu y. laughing

| WholeWorld a răspuns (pentru Sw33tG1rl4ever):

Atunci vorbeste cu Z si spune-i ca nu poti afla laughing.

| Vvistula a răspuns:

Y o sa ii spuna ca tu ai intrebato chestia e mai misto daca tu nu o cunosti pe x daca x nu are prieten va deveni interesata de tine pentru ca afla de la y ( care sigur ii va spune lui x ca ai intrebat daca are prieten )insa dupa numele tau crede ca esti fata si raspunsul meu nu mai e de niciun folos.

| Pitiicaa a răspuns:

Ii spui pur si simplu: "Uite ca vreau sa stiu, na. Sunt mai curioasa de fel" laughing Merge, nu? laughing Sau: "Paii... m-am indragostit de un tip, si vreau sa stiu daca este prieten cu x." Asta nu prea merge, dar... laughing