| dreamerrrrrrr a întrebat:

Fetelor, puteti sa-mi spuneti cum sa slabesc?
Poate o metoda pe care a-ti incercat-o.
Multumesc anticipat

5 răspunsuri:
| MasterOfDisaster a răspuns:

1.evita pe cat posibil:carnea rosie (porc,vita), prajelile, painea si fainoasele in general.
2.mananca 3 mese (si dimineata!), iar cina sa nu fie dupa 7.
3.incearca sa faci cat mai mult sport.nu neaparat exercitii f grele, si o plimbare cu prietenele sau iubitul rin parc/oras/etc. inloc sa te uiti la tv e ok, daca poti sa si alergi dimineata sau seara.
4.mananca la ore (cat mai)fixe.
5.renunta la mancatul la tv sau calculator,rontaielile de la scoala,fara ciocolata,chipsuri, snaksuri, etc.

despre bautul de 2 litri de apa pe zi.nu stiu ce sa spun.
am citit recent ca nu e chiar atat de bine pentru corp.
unu la mana:mergi mai mult la wc,transpiri mai mult, si implicit, corpul elimina foarte multe saruri si minerale necesare.+ca(virgula)creste riscul de a face pietre la rinichi (desi poate nu e cazul tau momentan)
doi la mana:corpul cere apa.atunci cand e deshidratat, ai senzatia de sete.de ce sa te umfli toata ziua cu apa, cand corpul nu iti cere?

bafta!

| ewygirl a răspuns:

1.Mananca numai fiert si fara grasimi
2.Incerci sa inlaturi pe cat posibil cartoful(cel putin in prima saptamana de cura sa nu mananci cartof)
3.Sa ai ore fixe ale meselor
4.Nu combina mancarurile ( iti dau un site unde poti sa vezi cum se pot 'combina' -> http://ligiapop.com/tag/combinarea-mancarurilor/ )
5.Trebuie sa ai 3 mese principale(Mic dejun->intre orele~08-09; Pranz -> intre orele 12-13 (supa slaba + felul doi) si Cina (cel tarziu ora 18, si sa fie foarte slaba in calorii). Intre mese poti manca cate-un fruct sau cate-un iaurt sau baton fitness.
! IMPORTANT!- renunta la painea alba(eventual putina paine neagra sau graham, dimineata.[max 2 felii]).
aa, si nu uita sa iti calculezi caloriile/ zi (1200-1400 calorii pe zi MAXIM).
6. Bea multa apa
Cumpara-ti lamai si fa-ti limonada.Limonada ajuta la slabit!
Succes!

| litlledolleioanna a răspuns:

3 mese pe zi mic dejun pranz si cina care sa nu fie mai traziu de 7 seara. inainte de fiecare masa mananci cate un grepfruit dimineata inainte de micul dejun numai jumatate de grepfruit. bei macar 2 litri de apa si daca poti sa mai faci simiscare si sa renunti la paine ar fi minunat. ca sa slabesti nu este neaparat nevoie de diete stricte. eu asa am slabit 5 kilograme in 6 saptamani dar fara sa fac sport.bafta sper ca te-am ajutat

| Eco a răspuns:

Incercati dieta Montignac! Este perfecta atat pentru cele care vor sa slabeasca cat si pentru cele care vor sa se mentina si sa manance sanatos. Gasiti meniuri si retete pe http://femeiladieta.blogspot.com

| biencutza3 a răspuns:

Incearca ca faci pilatesbatting eyelashes