| BubbzBeauty a întrebat:

FUNDA SH VOT URGENT Sa incepem cu inceputul.Am o prietena foarte buna care are o verisoara pe care o urasc si care ma uraste de cand ne stim.Inca de la gradinita eram foarte buna prietena cu alexandra (prietena mea) iar denisa ( verisoara ei) se tot baga si facea tot sa fim certate.Inca in clasa 2-a a facut sa ma urasca toata clasa. Iar, dupa ceva timp a inceput sa se inteleaga mai bine cu mine iar eu am aflat ca doar ma folosit. Apoi a incepu sa fie insuportabila din nou si iarasi ne-am certat.Prietena mea o tot apara si spune ca e verisoara ei si este neaparat sa steie cu ea. M-am certat si cu prietena mea de foarte multe ori pentru verisoara ei si pentru prietenii ei cu care nu ma inteleg deloc. Iar cand ii zic prietenei mele sa plecam dintr-un loc anume spune ca ea nu vrea.Si cand ii zic ca nici eu nu vreau sa stau unde vrea ea. Ea zice intodeauna,, nu ma intereseaza eu stau aici". Iar aseara m-a intrebat prietena mea daca vreau sa merg cu ea la un suc impreuna cu 2 baieti si ia-m zis prietenei mele ca nu am cum sa merg pentru ca chiar nu am putut.Azi ia-m zis prietenei mele,, daca pot veni si eu cu ea" sh cu prietenii ei la suc sh ea mi-a raspuns ca nu pentru ca verisoara ei si ceilalti prieteni de-ai ei ma urasc sh daca merg eu ei nu mai vin.Decii ia-m inchis telefonul`. Decii nu mai stiu ce sa fac.Deoarece eu nu am alte prietene sh chiar nu vreau sa o pierd. CE SA FACC ACUM?

Răspuns Câştigător
| Rihannax a răspuns:

Deci prietena asta a ta cred ca te'a "uitat" din moment ce vad ca sta numai cu varasa aia deci asta ar trebui sa fac si tu, profita ca a inceput scoala si fa-ti prietene noi :X

3 răspunsuri:
| alexutza1183 a răspuns:

Pai sa se marite cu verisoara ei si sa iti dea pace... daca toti din grupul ei de prieteni te urasc cred ca cel mai bine e sa te indepartezi de ei...Nu merita sa te injosesti si sa o rogi sau sa ii faci tot pe plac doar ca si iti fie prietena.
Si alte prietene poti sa iti faci, unele care sa te inteleaga nu sa se comporte in acest fel.
Mult succes!

| MitzutzaTa a răspuns:

In primul rand as zice sa mai lasati una de la alta :d si in legatura cu verisoara ei care sigur tu o consideri diabolikalaughing nu stiu ce sa zic propune-i prietenei tale sasi organizeze timpul ...sa aiba timp la fel pentru amndoua... daca nu incearca sa-ti faci prieteni noiwinking

| Irrynel a răspuns:

1.Spune-i verisoarei tale sa nu se mai comporte ca in telenovele.
2. Vorbeste cu prietena ta despre faptul ca tu vrei sa fii prietena cu ea si nu te intereseaza daca verisoara ei nu vrea asta.
3. Gasiti-va odata toate 3 si discutati despre cum e mai bine sa va vedeti fara sa va suparati