| Byb2001 a întrebat:

Buna TPU, ieri am alunecat pe parchet si dupa cateva ore a inceput sa ma doara glezna de la piciorul stang cand il misc si cand merg, ma doare cam sub osul care seamana cu o bila pe partea laterala.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Eu cred ca nu este entorsa, dar pana nu te duci la medic, nu vei sti ce ai.

| Fatamuntilor a răspuns:

Probabil ai suferit o entorsa/ intinderi de ligamente.
Pune gheata.Dar nu pe piciorul gol.Pe piele pune o carpa, apoi gheata si leaga cu ceva. Pune piciorul mai sus cand stai intins/a sa zicem pe perna.
Si mergi la medic pentr o radriorafie si sfaturi de la un profesionist.

| Eireann a răspuns:

In mod sigur nu luxatie sau entorsa, alea dor foarte tare in momentul.in care se produc.

| DonEduardo a răspuns:

Consulta un medic.