| Anonima6754 a întrebat:

ieri m-am ras pentru prima data la vagin si ma cam doare si ma irit in zona aceea si ma si mananca in acelasi timp. Ce as putea sa fac? O sa incerc sa ma spal in fiecare zi acolo poate trece dar aveti vreo alta idee?

10 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Crema de aloe vera

| Violleta2022 a răspuns:

Poate te-ai ras la pasarica, fiindca vaginul se afla in totalitate in pelvisul tau si nu ai cum ajunge la el.
De spalat la pasarica trebuie sa te speli de 2 ri pe zi, ca asa este normal si igienic, nu doar ca te-ai ras acolo.
Este normal sa te manance, fiindca te-ai ras, de aceea se epileaza fetele cu ceara, ca sa nu se irite si sa nu apara bube purulente pe pasarica.

Totusi nu inteleg cine te-a sfatuit sa-ti razi pasarica la 12 ani, si de ce?

| Anonima6754 explică (pentru Violleta2022):

Nu am 12 ani și am spus vagin ca sa nu spun direct și nu știam cum sa zic altfel laughing

| Violleta2022 a răspuns (pentru Anonima6754):

Bineinteles ca ai 12 ani, doar ca tu nu ai habar ca tot ce declari aici, se gaseste in istoricul intrebarilor tale.
Uite aici, declaratia ta:

"în 16 Mai | Anonima6754 a întrebat:
Buna TPU, am 12 ani jumate si as vrea o schimbare de look..."

https://www.tpu.ro/......rul-saten/

| Anonima6754 explică (pentru Violleta2022):

?‍♀️?‍♀️?‍♀️ Din 16 mai pana acum am putut implini cei 13 ani laughing))

| Violleta2022 a răspuns (pentru Anonima6754):

Din 16 Mai pana in 6 iulie(azi), sunt doar 1.5 luni, nu 6 luni, deci AI INCA 12 ani.
Invata putina matematica, ca te faci de rusine pe aici.

| Anonima6754 explică (pentru Violleta2022):

Si ce conteaza? Daca am implinit 13? Ce copil de 5 ani de gradinita esti si ai tai nu stiu ce faci pe telefon? Pe bune acum, trebuie sa treaca 6 luni de cand am implinit 13 ani ca sa zic ca am 13 ani? Esti nebuna ori ce drqqq

| Violleta2022 a răspuns (pentru Anonima6754):

Daca la 12 ani vorbesti in halul asta cu un adult, cred ca vei avea mulet de suferit in viata. Halal parinti ai, daca nu-s capabili sa te educe si sa te invete sa vorbesti respectuos.

| Sofer a răspuns:

Folosește o crema de aloe Vera de fiecare data când te razi acolo sa nu te mai mănânce sau irite.

| Felissa13Eden a răspuns:

Crema de aloe vera calmeaza, sau cea de galbenele; iti recomand sa te epilezi cu crema depilatoare, cu lama te poti taia si sa iti creasca firele pe sub piele, prea mare bataia de cap