| anonim_4396 a întrebat:

Îmi cam place de un coleg dar nu stiu daca sentimentul este reciproc:/
Noi am fost colegi de banca anul trecut si dupa ne-am cam distantat pe la sfârșitul anului. Se dadea la mine dar eu il cam uram. Acum mna acum uneori îmi ia lucrurile de pe banca știind ca ma duc la el la banca sa le iau, mai nou zâmbește când ne uitam unul la altul laughing) Acum ceva timp imi fredona numele si cand m-am uitat la el râdea dar arăta altfel(adică avea asa un altfel de zâmbet) când se uita la mine.Ce părere aveti?
Alta chestie, cum sa ii spun ca-l plac face2face? Nu vreau sa fie colegii de fata.
Si daca chiar ar fi ceva, eu nu prea as vrea sa știe colegii, probabil ar face mișto de noi. Ar trebui ca relația noastra sa fie mai privata sau nu știu? App pun atâtea întrebări pentru ca n-am mai avut o situație de genulaughing)

5 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Vorbește cu el, întreabă-l dacă te place.

| SomkidApple a răspuns:

După întrebarea ta cred că ești la gimnaziu, deci o voi trata că atare: sigur te place după cum zici tu sau cel puțin vrei sa para asta. Întreabă l pur și simplu când crezi e că momentul și când va simțiți mai bine, dacă ești mai rușinoasă întreabă l Intr o forma de gluma dacă te place sau ce părere are despre tine, in formă asta nu o sa fie nici o presiune pe tine

| Florinel_Florin_2000_tfYk a răspuns:

Buna, il poti invită la un suc/inghetata și îi spui ce simti pentru el, cât despre colegii, nu-i baga în seamă, este ceva normal după părerea mea.

| Plato a răspuns (pentru Florinel_Florin_2000_tfYk):

Orice da nu suc, te rog. Gaseste alta expresie.

| maria2704 a răspuns (pentru Florinel_Florin_2000_tfYk):

Mulțumesc frumos de răspuns!