| blackheart26 a întrebat:

Bună TPU! Îmi place de o tipă cam de 3 luni, am mai vorbit cu ea acum 2 luni. Acum 2 zile i-am scris un "Hey" și mi-a răspuns că ea nu mai are încredere în nimeni că oricum toată lumea pleacă din viața ei. Mi-a răspuns rece și distant, am mai continuat puțin conversatia și nu mi-a mai răspuns, aseară i-am scris "Hei, ce mai faci?" și la fel fără un răspuns, doresc sa mă apropii de ea, sa îi câștig încrederea dar nu mă lasă sa îi demonstrez ca nu sunt ca alte persoane. De dat mesaj nu pot da prea mult ca risc sa îmi iau block sau sa își facă o impresie și mai proasta despre mine. Îmi puteți da un sfat?

Răspuns Câştigător
| PsihologDanielBotezan a răspuns:

Bună! sad Treaba cu "block-ul" e foarte fragilă. Nu cred că te place. Are inimă rănită și este foarte dezamagită. Tu nu poți lua pe cineva rănit de mână, pentru că pe aceea persoană o va durea, sad nu e vindecată. Tu nu știi de prezenta acelei răni. Nu o poți ajuta. Dacă insiști, riști să te blocheze din nou și apoi suferi și tu. Cel mai bine spune-i ce simți și spune-i că dacă va fi un eventual refuz, tu vrei să rămâneți prieteni. Caută pe altcineva!winking Mult succes! Funda? big grin

| blackheart26 explică (pentru PsihologDanielBotezan):

Da, a fost rănită, încă sufere și sta după fosta relație.

4 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Pana acum de ce nu ai mai vorbit cu ea?

| blackheart26 explică (pentru aditimus):

M-a avut la block.

| aditimus a răspuns (pentru blackheart26):

Atunci incearca cu frumosul ca sa nu iei block iar, scrie-i zilnic putin cate un rand si incearca cu prima ocazie sa iesi cu ea acolo o sa puteti discuta mai multe.
Increderea se castiga usor dar la fel de repede se poate si pierde.
La prima intalnire incearca sa mergi cu o floare si daca iti place de ea nu te aventura din prima.