| vanilivanessa a întrebat:

imi place de un baiat si cred ca si el ma place.iesim impreuna si vorbim des. recent nu stiu cum vorbeam de zile de nastere iar eu i-am zis cand e ziua lui iar el ma intreaba : de unde stii? apoi i-am spus cati kilometrii sunt pana unde locuieste el si unde locuieste.m-a intrebat iar de unde stiu! i-am zis ca stiu si eu pur si simplu.ne privim foarte lung atunci cand ne intalnim si amandoi facem ce zice celalalt! oare si-a dat seama ca il plac? voi ce credeti?
aseara am aflat o veste socanta.am vorbit cu el si mi-a zis ca vorbeste cu iubita lui. sunt de vreo o luna -doua luni impreuna.am simtit cum m-ar injunghia cineva cu un tarus direct in inima! ce sa fac? sa ii spun ca il plac? sau sa astept pana se desparte si atunci sa profit de moment.stiti voi unii baieti sufera dupa despartire daca fata il lasa! de aseara nici nu mai mananc nu mai fac nimic nu am chef ma gandesc tot la el si atat. oare de ce nu refuza intalnirile? ne-am intalnit de multe ori pana a stat in tara? oare de ce nu mi-a zis ca are prietena? si-a dat oare seama ca il plac? sau care ar fi motivul? xe sa fac? ajutati-ma va rog!

6 răspunsuri:
| Miza a răspuns:

Bună.
Am fost în aceiaşi situaţie ca tine şi cred că doar noi ştim cum e. Dar diferenţa este că, în cazul tău el te iubeşte cu adevărat. Nu întîmplător vine la toate întîlnirile cu tine, ştie atîtea despre tine. Iubita lui este aşa de formă, poate este obligat să stea cu ea, sau poate te'a păcălit să vadă cum reacţionezi, deşi este prea puţin probabil. La următoarea întîlnire, de ce nu îi spui ce ai pe suflet? Şi el va spune la fel.
Sper să iasă totul cum îţi doreşti. Baftă!:*

| vanilivanessa explică (pentru Miza):

Nu stiu cat de multi tine la mine! si poate chiar are prietena.ne vom vedea abia dupa 5 luni ca a plecat din tara dar nu pentru iubita. acolo sta cu familia /nu stiu daca stie atatea cat stiu eu despre el! si da e dureros sa suferi din dragoste. crede-ma ca te inteleg si mi mila de cei care sunt in situatia asta.pe ei ii pot ajuta dar pe mine nu ma pot ajuta cu niciun sfat

| Miza a răspuns (pentru vanilivanessa):

Păi situaţia e mult mai nasoală dacă e plecat şi abia peste 5 luni vine... îl poţi contacta pe e-mail sau sună-l. căci atunci cînd se va întoarce poate nu va fi la fel. spune'i ce ai pe suflet, deschideţi'l faţă de el, să ştii măcar adevărul, că de pierdut nu cred că mai ai ce.

| PangeeaRogvaiv a răspuns:

Buna!
In primul rand foarte urat din partea lui ca nu ti-a spus ca are iubita si te-a lasat sa te indragostesti de el, creindu-ti iluzii desarte. Sfatul meu este sa il lasi in pace, nu-i spune ce simti pentru el, daca are prietena este egal cu zero.
Tu vezi-ti de treaba si lasa-l pe el in pace, trateaza-l cu indiferenta.
Sper ca te-am ajutat!
Mult succes!

| diiiiiana4cka a răspuns:

Nu cred ca prietena constituie un obstacol,pentru ca daca el va vedea ceva ce il va atragea la tine,crede-ma ca o va uita! nu stiu daca ar trebui sa ii zici adevarul ca il placi,de oarece atunci cind un baiat afla ca unei fete ii place de el,insa lui nu-i place de dinsa, poate sa inceapa sa isi bata joc de ea si sa nu o ia in serios! Dar daca simti ca el are ceva sentimente pentru tine ce ai de pierdut! Cind ii vei spune te vei simti mai liber! Chiar daca iti va zice nu, eu cred ca oricum te vei simti bine! Mult depinde de tine! Trebuie sa te comporti cu el sit mai simplu, sa nu te stradui sa faci impresie cine stie, pentru ca aTUNCI cind te stradui totul se primeste mai aiurea.Fii tu cea adevarata, sunt sigura ca te v-a idragi asa cum esti, fara nici o masca nimic.Succes! Astept funda!tonguetonguetongue

| RaluLoveM3 a răspuns:

Deci pot sa-ti spun ca te-ai indragostit maxim de el, asta se vede dupa ce ai scriskiss, dar sa nu faci proastia sa-i spui ca-l placi pentru ca el o sa-ti spuna ca are prietena si e si mai naspa, sfatul meu e sa asteptikiss Si cand e single sari pe ellaughing:*