| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU, imi place foarte mult de colega mea de banca, nu am indraznit nici o data sa ii spun ca o iubesc, ne stim din clasa 9 -a, iar pana in a 11 -a am stat amandoi in banca, chestia e ca nu stiu daca ma place, ea are iubit, dar la scoala isi petrece cel mai mult timp cu mine, iesim in pauze amandoi, plecam spre casa amandoi, ne consultam la un exercitiu, etc etc...
Eu ii fac complimente aproape pe fiecare zi, iar la o petrecere(la bautura) i-am spus daca vrea sa fie cu mine, si nu stiu daca a luat in serios, a crezut ca am glumit, mi-a spus ca are iubit... Au mai fost zile cand am scos-o in mall, am mancat impreuna, ne-am plimbat impreuna dar nu a vrut sa faca primul pas, poate ca nu ma place.
In concluzie, problema e ca nu pot sa o scot din cap, mai ales acum ca am luat vacanta nu pot sa traiesc cum traiam inainte, toata fericirea mea a plecat de cand am cunoscut-o. Cand nu sunt in preajma ei ma simt foarte nasol.

1 răspuns:
| Crescent a răspuns:

E cam dificil daca are iubit. Nu e ok sa te bagi in relatia ei daca nu ti-a dat niciodata de inteles ca te place. Intreab-o daca vrea sa iesiti sau chestii de genul si vezi daca iti da vreun semn ca te place si ea. Sau intreab-o cum ii merge relatia. Daca ea nu simte nimic pentru tine s-ar putea sa pierdeti prietenia.