| missunderstoodx a întrebat:

Buna TPU.
Imi place un baiat de ceva timp, dar nu imi prea da mesaj. Nu imi place sa dau eu prima si nu stiu cum sa il fac. Multe fete il plac. Eu sunt prietena cu el pentru ca ne-am cunoscut printr-un fost prieten (l-a luat afara cu noi) si atunci era foarte politicos vorbeam mai mult cu el decat cu cel care m-a invitat. Am avut odata o conversatie deep dar nu prea am mai vorbit de atunci. Ideea e ca il tot visez, nu imi pot lua gandul de la el. Este un semn? Ce pot face? Imi e rusine sa ii dau mesaj.

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Semn ca ce? Ca iti place de el? Atunci poti sa o iei ca pe un da. Alt semn nu este.
Vorbeste cu el, despre orice. Incepe conversatia cu o intrebare referitoare la ceva ce te intereseaza, o intrebare sau ceva ce te-ar putea ajuta, o informatie utilitara si el ar putea sa ti-o ofere.
Dupa o sa continuati de la sine.

Iti urez bafta!

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

In ritmu asta altele il da peste cap pana ajungi la el

| darrio2007 a răspuns:

Are pe altcineva, asta e clar.

| Ineys a răspuns:

De ce sa-ti fie rusine? E de apreciat ca faci primul pas. Ia-ti inima in dinti si scrie-i, n-ai nimic de pierdut.

| missunderstoodx explică (pentru Ineys):

Multumesc. Mi-a dat ieri mesaj sa ne jucam un joc, i am raspuns cam tarziu si i-am cerut scuze ca nu am raspuns. A dat seen, dupa l-am intrebat daca s-a suparat. A zis nu. I-am zis ca pot azi, tot seen. Daca nu mai imi scrie nici luna viitoare, ii dau block si renunt la el. Nu vreau sa ma sufoc cu el daca nu ii pasa de mine.

Mai multe "conversații deep". Până dispare conversația și rămâne doar "deep".