| LaLaLea a întrebat:

imi poate spune si mie cineva niste statusuri frumoase, de dragoste?(funda pentru cel mai bun)

Răspuns Câştigător
| Reigns a răspuns:

Fiindca cea mai irosita zi din viata...Este aceea in care nu ai zambit!

Te iubesc cu disperare si mereu te voi iubi, blestemat sa fie ce`l ce ne v-a despartii!

Stii bine ca o porti in inima ta. Sunt mai multe ele, dar e o singura EA love struck

'Love is like war,
Easy to begin but hard to end.'

De-as fi apa n-as mai avea nevoie de lacrimi (, de-as fi foc n-as
mai avea nevoie de caldura smug, de-ai fi doar al meu n-as mai avea nevoie de nimic :X:X:X

am gasit un inamic cu numele de pupic... ti-l trimit rapid ca e mic si l-am prostit... e mort dupa buzele tale daca nu te pupa moare :*:*

Iti scriu in strofa asta... zeci de cuvinte...
Atat de goale ca...trupurile noaste-ncolacite...
Ca sufletu` ce`ar plange... daca ar fi sa pleci...
Ca ai lasa in urma zeci de urme reci...

Diferiti ca doua amprente...
Uniti de-aceleasi sentimente...

smugsmugsmug ::: Iubirea nu e ROZ, e ce culoare vrei TU’h ::: :X:X:X

Dos peces en el agua no se pueden ahogar, dos amores que se quieren no se pueden olvidar... (traducere in romana daca nu sti spaniolawinking ::: doi pesti nu se pot inneca in apa, doua iubiri ce se iubesc nu se pot uita... )

En el cielo hay una estrella cu me llama la atención, en el mundo hay un chico cu me roba el corazón (traducere ::: pe cer este o stea ce imi atrage atentia, in lume este un baiat ce imi fura inima )

I feel something in my heart, it’s like a little flame, every time I see you, this flame lights up, this flame is special for you, because I LOVE YOU!

Vei cauta privirea mea, in fiecare "ea" din viata ta

Dragostea e ca o clepsidra, cand ti-se umple inima, ti se goleste creierul….

Sper sa iti placawinking

5 răspunsuri:
| InDePeNdEntGiRl a răspuns:

Love is in the air everywhere you look around

Love is in the air.

daca m-ar intreba cineva ce as alege intre viata si tine, as alege viata, iar tu ai pleca suparat nestiind ca viata mea esti tu

E atat de frumos sa gasesti sentimentul pierdut. E atat de frumos sa oftezi dupa primul sarut. E atat de frumos sa iubesti si sa fii iubit.

Hai sa ne inpartim lumea. luna mie, stelele tie. oceanul mie. Pamantul tie.dar mai bine totul tie si tu mie.

Te iubesc. am scris pe zapada. dar razele soarelui vor sterge aceste cuvinte.Te iubesc am scris pe plaja. dar un val obraznic.v-a lua cu el in adancuri aceste 2 cuv. ESTE SCRIS TE IUBESC IN INIMA MEA SI DE ACOLO NIMENI NICIODATA, NICIODATA NU V-A PUTEA SA LE STEARGA. pentru ca te iubesc. si o sa te iubesc cat voi exista

Daca norii varsa lacrimi, si iubirea n-a trecut, poate mai apare o sansa sa pornim de la inceput.

Vorbesc cu el,
dar te am în gând pe tine.
Îl ating pe el,
dar te simt pe tine.
Îl sărut pe el
Gândindu-mă că te sărut pe tine.
M-am cuplat cu el
ca să te uit pe tine.
Cu toate astea.
Nu-l iubesc pe el,
Te iubesc pe tine!

Iubirea fara sarut
e un lucru neplacut
ca un clopot ce nu suna
ca o noapte fara luna

Te iubesc la nebunie ca un tort pe farfurie, te-as manca cu lingurita si ti-as saruta gurita

ingeras din cer picat,
ochii tai m-au fermecat,
dintr-o singura privire,
s-a nascut a mea iubire. vocea dezminte dar inima nu minte.
TE IUBESC!

Daca dragoste ar putea fi evitata doar inchizind ochii, nu as mai clipi niciodata de frica sa nu las vreo secunda fara sa fiu indragostita de tine.

Te iubesc enorm Te iubesc cand dorm Te iubesc in vis Te iubesc in scris Te iubesc in plans Te iubesc in ras Te iubesc in mers Te iubesc cand cresc Te iubesc mereu Pe cuvantul meu...

am gasit un inamic cu numele de pupic... ti-l trimit rapid ca e mic si l-am prostit... e mort dupa buzele tale daca nu te pupa moare

sunt departe mult de tine
ca si ceru` de pamant
dar aceasta despartire
nu ma fc sa te uit

Seara se lasa, Stelele sclipesc, Iar eu IUBIREA mea, Tot la tine ma gandesc.

Daca as fi un fluture mic m-as ascunde intr-un plic.Iar cand plicul s-ar fi rupt as iesi sa te sarut

sper sa iti placa happy

| βέiiiβiiツ a răspuns:

Fotografiez sclipiri de pleoape. Creez album pictat de noapte. Imi dai sperante ca va fi bine. Imi dai sperante ca te am pe tine.

Inima-i dicteaza, ii spune ceea ce stie. ‚te iubesc, te iubesc’, cu cerneala scrie. :-x

Mai stii? Iti placea sa o vezi razand. Ea tot cu zambetul a ramas, tu tot cu ea in gand

♥ Si cat de mult imi doresc. Timpul sa il opresc.♥
Aveam în fata orizontul conturat de viziuni. crezând în vorbe, sinceritate si promisiuni!
Cand jocul de sah se termina - si regele, si soldatii se gasesc in aceeasi cutie!

| nimicaici a răspuns:

Suuper status laughing
Chiar daca ai dat deja funda, iti arat unul frumos...care nu e tocmai dragoste
"viata mea e foarte tare...doar in delurare.si rulez in continuare" daca te-ai prins ce vrea sa exprie e chiar suuper :X

| chokingvictim a răspuns:

Nimanui nu-i pasa

| DenisaAchimop a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune,

Sper sa iti placa