| anonim_4396 a întrebat:

Imi puteti da si mie un sfat cum as putea sa fumez fara sa stie parintii?

Răspuns Câştigător
| NadarraXD a răspuns:

Incearca sa eviti contactul cu parintii pe cat posibil. Ascunde-te in locuri in care ei nu vor fi, ascunde-te de vecini, nu lua gume dupa fumat decat daca vii din oras sau de la iesirile cu prietenii, ci mai degraba mananca 2-3 guri de rosie (astea reduc mirosul, iar o cantitate mai mare il deduce de tot), spala-te pe maini dupa si da-ti cu parfum prin par, sa nu miroasa si le zici ca e bine pentru par, dar nu face exces. Hainele ori le schimbi cateodata, nu des, ca-si dau seama, ori fumeaza in locuri care nu sunt inchise sau stramte. Nu le da de banuit din comportament (fara stres, balbaituri, emotii cand vorbesti cu ei).

9 răspunsuri:
| mentholinks a răspuns:

Fumatul poate sa-ti distruga toata viata. Vorbesc din experienta. Asculta sfaturile cele mai bune si anume acelea care iti spun sa nu te apuci. Tu crezi pe moment ca e ceva interesant de facut sau cel putin distractiv, o activitate inocenta ai spune dar crede-ma ca nu e asa. Fugi de tigari ca de dracu insusi, asta e sfatul meu.

| Nemessys a răspuns:

Te lasi de fumat daca nu vrei sa ai o mana rupta, urechile foarte mari, parul smuls si cicatrice cu forma de curea pe fund happy

| anonim_4396 explică (pentru Nemessys):

Aoleu laughing

| Nemessys a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce? rolling on the floor

| Mieeez666 a răspuns:

Simplu, nu te apuci.

| m1dn1gh7 a răspuns:

Daca tot vrei sa fii smecher in fata prietenilor, fii smecher si-n fata parintilor, nu te ascunde dupa guma sau parfum. Iti ramane oricum in haine sau pe mana.

| NadarraXD a răspuns:

Si-nca trec. =]

| EmilianDalin a răspuns:

Îcearcă să te ascunzi cât de mult poți şi să mănânci gumă după fiecare "repriză" de fumat. Încearcă să fii discret

| Ionut_Cristian_Cretu_2001 a răspuns:

Salut eu îți dau un sfat mai bine nu te apuca de fumat fumatul provoca dependentă eu cel puțin m-am apucat din prostie și acum nu ma mai pot lasă deci ar fi mai bine sa nu fumezi