| Diddy300 a întrebat:

imi puteti spune cum pot face sa scap de cosuri problema tuturor adolescentilor din ziua de azi, am incercat toate cremele 1000 de creme dela farmacie dar nimic va rog ajutor, mersi mult, FUNDA!

2 răspunsuri:
| JustAaGirl a răspuns:

Pasii pe care i-am incercat si au dat roade:
-Spala-te bine pe fata cu apa si sapun incat toate impuritatile sa dispara
-Foloseste masti (ex: cea cu minerale moarte de la Avon)
-Desinfecteaza-le cu putin spirt
-Daca le spargi pana curge sange curat apoi desinfecteaza
-Maseaza-ti fata cu scrub (poate si si natural)
-Demachiaza-te
-Incearac sa nu le astupi in fond de ten, lasa pielea s arespire si vor dispare amai usor
-Daca ai breton si iti este cald strange-l pentru ca transpiratia nu e prietena cu cosurile
-Daca (,) cosurile persista incearca la dermatolog sau tratament la spa :3
Sper ca nu am omis ceva.
P.S: Daca rei scrub natural am 2 variante
A: O ligurita-2 de miere, 1-2 de zahar brun si putin ulei de masline
B: Bicarbonat de sodiu (il pui in palma cu putina apa si gata scrub-ul)
Ambele pot fi lasate sa aciuneze cateva minute happy
Pa, pa happy

| PetrescuElena10 a răspuns:

Pune pe fata ceai de musetel caldut. Face minuni. Te asigur! laughing