| AboutMyMusiclife a întrebat:

imi puteti spune niste CHIMISTE celebre in afara de Marie Curie? Multumesc:*

Răspuns Câştigător
| Mangustă a răspuns:

De fapt Marie Curie a descoperit si in domeniul fizicii... Uite aici o lista intreaga de femei ce au contribuit la dezvoltarea stiintei de-a lungul timpului: http://fr.wikipedia.org/wiki/Liste_de_femmes_scientifiques
Ok, e in franceza :| Dar le scrie doar numele si domeniul in care au cercetat (dupa aia poti sa le mai cauti amanunte pe google) si asta seamana mult cu romana.
Bafta

1 răspuns: