| anonim_4396 a întrebat:

In curand o sa avem banchetul si vreau sa imi cumpar o rochie mai speciala insa, eu as vrea sa ii atasez pantofi cu toc, nu sandale. Este in regula?

Eu presupun ca doar anumite rochii se pot purta cu pantofi. Am pus deja ochii pe o pereche neagra, fara fonta, foarte eleganti, cu toc putin inalt.

Spuneti-mi cum sa fie rochi? Eleganta, nu foarte colorata dupa parerea mea.

PS: Putin sa fie trecuta peste genunchi, nu vreau sa fiu vulgara. Imi puteti da niste poze? Multumesc!

5 răspunsuri:
| mistakeofyourlife a răspuns:

Eu, cel putin, nici nu ma gandeam sa nu poart pantofi cu toc pentru ca acestia iti confera un look mai elegant, in timp ce sandalele dau impresia ca esti la plimbare (sau e doar in imaginatia mea thinking ). In legatura cu rochia nu stiu ce sa iti propun pentru ca sunt in aceiasi situatia ca si tine. Totusi un mic sfat: daca nu reusesti sa gasesti nimc care sa iti placa, poti apela la croitor. big grin Bafta!kiss

| ღBizarreCrazyღ a răspuns:

Eu nu as vrea sa port tocuri deoarece iti obosesc picioarele foarte mult, si dupa o seara in care o sa dansezi si o sa te distrezi o sa te doara de o sa vrei sa te duci acasa direct. asta in cazul in care nu esti obisnuita. poti apela si la pantofi fara toc, comozi, dar totusi draguti. nu trebuie neaparat sa porti tocuri ca sa arati bine sau ca sa te simti comfortabil. rochia trebuie sa fie si ea una in care sa te simti cat mai bine, nu una de care vrei sa scapi cat mai repede. banchetul este un eveniment unde stai si te distrezi alaturi de colegi, asa ca trebuie in primul rand tu sa te simti fresh si sa nu ai nicio problema legata de imbracaminte. tot ce porti trebuie sa fie cat mai lejer, pentru a te ajuta sa te misti in voie.
probabil ca ti-ai dat deja seama ca sunt adepta comfortului. dar asta este doar stilul meu, in timp ce al tau poate sa fie total diferit de al meu. asa ca eu zic sa faci o raita prin magazine si sa vezi ce se mai poarta, iar in cazul in care nu gasesti in ruptul capului o tinuta care sa-ti placa in mod deosebit, atunci, asa cum a spus si @mistakeofyourlife, poti contacta oricand un croitor. insa si aici trebuie sa ai grija la cine te duci, pentru ca in general este destul de scump. trebuie sa alegi o persoana care stie meserie si care nu cere o suma enervant de mare.
PS : poti foarte bine sa iti cumperi o rochie si putin mai sus de genunchi. nu este vulgara atata timp cat poti sa te apleci fara accidente big grin tongue.
succes. kiss

| BiancaW a răspuns:

Www.asos.com Au rochii geniale.:x

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Scuze, am uitat! Ce accesorii s-ar potrivi acestei tinute?