| Andreea1973 a întrebat:

În luna martie vreau sa plec in vacanta împreună cu iubitul meu in Spania la niste prieteni. Am inteles ca am nevoie de procura. Ok se rezolva. Problema este alta. Biletele o sa le iau dus-intors daca merge. vrem să plecăm pe data de 17 si sa ne întoarcem pe 25. însă pe data de 22 eu împlinesc 18 ani. Cu buletinul se rezolva o sa il scot mai devreme. Însă ma gandesc pot iesii direct cu el sau nu..sau este nevoie la biletul de avion sa iau doar dus pentru minor si separat pentru adult de intors. Ajutor va rog!

3 răspunsuri:
| sofisis a răspuns:

Nu are treaba buletinul. Ala il ai de cand aveai 14 ani. Conteaza cand devii majora. De ce nu amani cu o zi-doua dupa ziua ta, ca sa nu mai stai cu procura si alte chestii?

| sofisis a răspuns:

Nu mai intrii la categoria minori cu reduceri la bilete. Oricum platesti biletele la pret intreg.

| Andreea1973 explică (pentru sofisis):

Vreau sa prin un festival...