| AdelinaClaudiaAde a întrebat:

TPU! In primul rand vreau sa incep cu scuzele pentru categorie dar este partial urgent. Vreau sa merg la Salina Turda in concediu si am vazut pe internet ca este frig chiar si pe timp pe vara si nu stiam cu ce ma imbrac. imi puteti da idei? Si mai am nevoie sa imi spuneti daca in afara de lacul acela mai exista si un strand? Multumesc!

2 răspunsuri:
| Fridăm a răspuns:

E rece mereu, dar vara e diferenta mare de temperatura fiindca e foarte cald afara. Ai putea sa te imbraci mai lejer si sa tii in plasa/geanta/rucsac ori un hanorac, ori un plover ce-l poti lua rapid la intrarea in mina si sa-l dai jos cand iesi. Da, este si un strand prin apropiere, "Strand Durgau" ii zice. Distractie placuta!

| Nanami利 a răspuns:

Tocmai am fost acolo, si merge sa iti iei un hanorac si o geaca.Din cate stiu eu, nu exista niciun strand.^^