| deeeeea1 a întrebat:

In urma cu cateva ore mi s-a furat laptop-ul. As vrea sa stiu daca se poate detecta cumva. Mentionez ca in geanta lui se afla si stick-ul de internet. pot afla ceva sa il detectez? va rog frumos am nevoie de cat mai multe informatii! Multumesc

6 răspunsuri:
| Sotaro324 a răspuns:

Din cate stiu eu nu se poate. Poti da la politie declaratie de furt... Doar unele firme banuiesc ca pot localiza stickul doar cand este conectat. cand nu este parca nu pot daca e de la Vodafone cred ca da. il gasesti la activare stick. Du-te la firma si intreba daca pot sa iti faca rost de adresa. Bafta

| Sotaro324 a răspuns:

Cred ca se poate afla si de la Cosmote du-te la ei dar de preferat ar fi chiar acum ca poate il conecteaza pe scurta durata si dai de el PS: DACA AFLI ia si politia cu tine ^^ :d

| deeeeea1 explică (pentru Sotaro324):

Sau ip-ul lui il pot afla cumva? din calculatorul meu?

| Sotaro324 a răspuns (pentru deeeeea1):

Pai nu se poate decat daca avea un program instalat care iti indica pe gps locatia lui ...sau cipulet nu stiu sigur.

| deeeeea1 explică (pentru Sotaro324):

Multumesc frumos pentru informatii