| anonim_4396 a întrebat:

incep cu inceputul deci acum cateva luni m-am apucat de fumat. Am uitat sa mentionez ca am 14 ani asa si totul a fost ok pana cand am inceput sa fumez la scoala cu niste colegi care nu fumau si cu unul dintre aia ma intelegeam foarte bine si intr-o zi aud ca unul dintre baieti m-a dat in gat ...Au aflat toti colegii, faceau misto am reusit sa tin ascuns vreo 2 luni de parinti adica nu s-a aflat pana la o sedinta cu parintii cand un coleg din clasa mea a gasit un pachet de tigari la mine in geanta si bineinteles ca venise si ai mei la sedinta si s-a aflat si cand am ajuns acasa nu m-au batut.etc, etc, etc doar m-au certat ca m-am dus la scoala si am fumat si mi-au zis sa n-o mai fac. In alta seara m-am dus pana jos in scara blocului sa fumez si m-a mirosit doar maicamia si bineinteles c-o zis la tot neamu si lui tata iar marti adica lunea asta am stat pana la 11 afara. Mi-am luat si tigara electronica si m-a prins, aia e alta poveste asa deci cum spuneam am stat pana la 11 marti (martea asta) si cand am venit acasa mi-a spus doar pe unde am fost si a fost ok. Ieri tot asa pana la 11 am stat si cand am venit ma duceam la baie i-am zis buna ce faci iar ea nimic si m-a chemat la ea o inchis usa la camera si a inceput sa ma intrebe cati ani am ca pe unde umblu la ora asta si-o inceput sa ia o curea si sa ma bata si zicea uite semne las ca vad eu cum mai iesi afara cu semnele alea. Va rog dati-mi si mie un sfat ce sa fac ce sa-i zic lui maicamia, taicamio o zis sa tin legatura cu ea mai mult cand ies afara si stau mai mult (maicamia ia si pastile multe pastile...) soramea o zis ca-i nebuna laughing)

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca uiti sa mentionezi ceva, asta e un camp text, nu o bucata de hartie, poti oricand sa te intorci si sa modifici.

| Jannah a răspuns:

Vezi ca e doar un pas de la tigara pana la heroina, daca de la 14 te vedem cu tigara... sa nu te vedem la 17-18 in sicriu.

| Madalina_Georgiana_1998 a răspuns:

Sincer au si ei dreptate pentru ca ai 14 ani macar daca aveai 16 erai la liceu, era alt ceva nu iti mai pasa. Eu nu am nimic contra celor care fumeaza, nu imi place mirosul, dar asta e partea a 2 a laughing, dar ar trebui sa ai mai multa grija, daca doresti sa faci asta fara ca ai tai sa afle si mai ales banuiesc ca stii si tu bine cauzele, la ce se poate ajunge.