| Alexxandra256 a întrebat:

Buna TPU indata plec in Croatia si nu stiu engleza ce sa fac funda.(ce sa fac sa invat repede pana pe 28 septembrie)

Răspuns Câştigător
| Andreeah2000Mara a răspuns:

Engleza e usora crede-ma am doar 13 ani si stiu destul de multa crede-ma daca eu am putut ajunge la olimpiada faza pe judet intr-un singur an de studiu poti si tu sa inveti in cateva saptamani! ai incredere!happy.

| Alexxandra256 explică (pentru Andreeah2000Mara):

Mersi mult ca ai incredere in mine eu trebuie sa plec in Croatia pe 28 29 septmbrie si trebuie sa vb o saptamana ca-s intr-un proiect Comenius http://comeniusimaginefuture.wordpress.com/ mersi ca ai incredere in mine

| Alexxandra256 explică (pentru Andreeah2000Mara):

Si mai e si ca nu retin sa iau pastile sau ce? am 12 ani

4 răspunsuri:
| Andreeah2000Mara a răspuns:

Nu eu stii cum retin cel mai usor mai ales la engleza?(eu la scoala sunt in clasa de intensiv engleza)tie ce iti place sa faci in timpu liber? mie imi place sa cant si de aceea fiecare lectie fiecare exercitiu care trebuie sa il memorez il pun pe o melodie chiar daca nu ar rima si imi intra in cap daca o ascult de vreo 10-15 ori!happy.