| OnlyTheScript a întrebat:

Intrebare pentru fete..nu mi-a mai venit ciclul de mai bine de o luna, in schimb de vreo 2 zile imi curge un lichid alb-galbui ( nu curge mult, doar putin). Asta inseamna ca o sa imi vina ciclul curand?

7 răspunsuri:
| ÁnΌMŀŠ a răspuns:

Buna.Stai linistita ca in maxim o saptamana o sa iti apara menstruatiahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Da.Este vorba de secretie vaginala!
Spui ca observi ca slipul tau se pateaza cu aceasta substanta vascoasa alb-galbuie.Aceasta secretie provine din vagin, fiind perfect normala.Ea previne uscarea vaginului, protejandu-te impotriva infectiilor.Majoritatea fetelor remarca aceasta secretie cu o vreme inaintea primei menstruatii.
Secretia e naturala si sanatoasa-si mama ta o are!
Cantitatea de secretie variaza pe parcursul ciclului menstrual, de la femeie la femeie.Majoritatea femeilor observa o secretie mai abundenta la jumatatea ciclului, cam in aceeasi perioada cu ovulatia(cand un ovul e eliberat de ovar), ceea ce se intampla de obicei cam cu 14 zile inaintea menstruatiei.Vei avea secretie o mare parte din viata ta adulta.Protejslipurile pot fii folosite zilnic pentru a te mentine proaspata, curata si a te simti confortabil!
Te pup!

| alexuta13pe a răspuns:

Da-mi idd tau pe privat si it explic eu big grin mai multe lucruri ok?

| OnlyTheScript explică (pentru alexuta13pe):

Mai bine vorbim prin mesaje private in regula?

| alexuta13pe a răspuns (pentru OnlyTheScript):

E mai usor pe mes happy ca acolo vb mai repede, trimite-mi id tau pe mesaj privat ok?

| alexuta13pe a răspuns (pentru OnlyTheScript):

Astept id tau pe privatwinkingaici nu putem vb big grin si pe privat e cam aiurea

| OnlyTheScript explică (pentru alexuta13pe):

Diana_gabi00@yahoo.com