| Mirela a întrebat:

Buna TPU`istilor :*
Ce este permis sa ai in bagajul de mana pentru avion?
Prietenei mele i s-au oprit cadourile ce erau puse in bagajul de mana in aeroport straight face.
Cantitatea maxima este 7 kg parca, asa este?
Fundita ma :*

Răspuns Câştigător
| bianca9422 a răspuns:

Buna mirela!
bagajul de mana variaza intre 7 si 10 kg in functie de compania de la care ai luat biletul.
daca pleci din Romania in alta tara se pot opri cosmetice,cadouri pentru ca...e Romania.
daca pleci din alta tara catre Romania nu sunt probleme,poate doar sa te verifice nu sa le opreasca

eu plecam din Romania catre Italia inainte cu cateva zile de craciun, la parinti, impreuna cu iubitul meu si bunicii mei
aveam aman2 procura facuta si bine inteles ca nu a fost buna,ba ca nu e valabila din cauza notarului,ba ca nu aveau banicii cazierul etc.
la sfarsit ne-au spus ca ne-am dus la cel mai sever politist de frontiera si de aia nu am trecut.
deci noi nu am trecut si am pierdut niste bilete de avion, niste bani, niste timp.
deci in Romania totul e posibil!
mult succes happy

2 răspunsuri:
| kikita99 a răspuns:

Eu am avut voie sa iau hainele(bineinteles) si am depasi la bagaju de cala si mi-au dat voie sa iau la cel de mana cafea si niste ciocolate dar sa nu ai laptop sau mai st eu ce dispozitive...

| sunrise a răspuns:

Depinde de companie.Bagajul de mana in general nu pot depasi 10 kg, chiar si la companiile low cost si anumite dimensiuni.Probabil i-a oprit cadourile care nu le avea happy i"m just joking