| EdyC a întrebat:

La liceu, ora de informatica o facem pe grupe( primii 13 la catalog cu un profesor, ceilalti 13 cu alt profesor). Profesoara cu care fac eu e foarte slaba, nu ne invata deloc, nu ne explica si nu intelegem, pe cand cealalta profesoara e foarte buna si explica totul. As vrea sa fac info cu cealalta profesoara mai buna, insa cum as putea sa ma mut? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Snowfall a răspuns:

Pai ai putea sa vorbesti cu profesoara la grupa careia vrei sa te muti si sa incerci sa ii explici oarecum situatia, ca ai impresia ca explica mai bine, ca asa ai auzit de la colegi, ca ai inteles mai bine din caietele lor etc. si poate o sa faca cumva sa ramai la ea in grupa. Cu profesoara de la grupa la care esti nu stiu daca ar fi o idee buna sa vorbesti pentru mai mult sigur o sa se supere iar in cazul in care nu reusesti sa iti dea note mici tot anul. Succes!

| EdyC explică (pentru Snowfall):

Multumesc muuuuuuuuult!

1 răspuns: