| anonim_4396 a întrebat:

La ora de desen doamna ne-a dat sa desenam ce vrem noi. Eu nu am idei deloc! Poate ma ajutati voi cu niste idei. Dar nu vreau raspunsuri de genu: o gradina cu flori, un peisaj de toamna. vreau ceva de genu asta sa desenez http://www.google.ro/......tp?/imgres r:6, s:27 sau de genul asta http://www.google.ro/......tp?/imgres r:2, s:8 Oricum vreau ceva cu multe muuulte culori! Vreau ca doamna sa fie impresionata de ceeea ca am pictata eu! Cea mai speciala idee un mare mare Fundooi iar restul vot!

Răspuns Câştigător
| Maariiaa a răspuns:

Un peisaj foarte frumos de toamnă, preferabil într-un parc. Fă ceeea ce simți!

6 răspunsuri:
| saku970 a răspuns:

Bine atunci fa o galaxie ( adica multe stele ) in forma de cerc sau fa pulbere din spatiu (imagineazati o planeta care a explodat si toate gazele se amesteca si creaza multe culori, sau chiar sistemul solor deoarece fiecare planeta este diferita si coloratawinking + soarele este foarte frumos colorat si interesant o sa te distrezi!winking

| Biaaancaaaaaa a răspuns:

Uite aici: OBTINEREA PETEI PICTURALE- 2 modalitati: tratarea decorativa(pata plata),tratarea picturala(pata vibrata). Tratarea picturala-vibratie valorica,vibratie coloristica,suprapunere grafica(asezarea unor elemente de mici dimensiuni-puncte, linii, pete plate). TEMA:suprapunere grafica; SUBIECT: imprimeu textil. Ai inteles ceva?! Deci...pe o coala a4(eu am folosit a3-iese mai bine)tragi linii oblice(fiecare linie cu o culoare) pana la capat,apoi colorezi spatiile libere. Astepti sa se usuce si, dupa ce s-a uscat,te apuci sa faci cercuri,linii,puncte,stelute,inimioare etc.(pe fiecare spatiu colorat). Ai inteles ceva din aceste explicatii? (daca nu ai inteles, sa-mi spui si-ti mai explic o data, ok?) Succes!

| ilov3y0u a răspuns:

Incearca un apus de soare la malul marii, un curcubeu, un fluture colorat sau o floare http://www.google.com/......tp?/imgres

| lizy12iul a răspuns:

Un clovn ca in benzile desenate in stil caricaturabig grin ar spune tot talent culori amuzament...

| がさいゆの a răspuns:

Fa un curcubeu iar in jurul lui ogramada de acadele cu arpi de ingerwinking

| がさいゆの a răspuns (pentru がさいゆの):

Acadelelor mai adaugale si niste coronite de reginawinking