| Andrada29185 a întrebat:

Laptopul meu nu se mai aprinde, l am luat aseară și totul părea Ok și l am folosit și de dimineața apoi când l am închis și l am pornit iar, de-obicei îmi arata firma pe ecran când se pornea și toate alea dar acum îmi arata doar o imagine cu munți unde ar fi trebuit sa îmi bag parola dat efectiv nu merge sa apăs pe niciun buton și nu merge sa fac nimic, ea merge dar nu ma lasă sa îmi bag parola și sa intru unde îmi arată ecranul principal. Va rog ajutați ma și spuneti mi cum sa fac sa meargă

2 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

INcearca sa ii scoti bateria si sa o conectezi dupa la loc, cel mai probabil daca nu va merge nici dupa ce instalezi din nou windows-ul sa aiba o defectiune la placa de baza, sau placa video, daca a trecut de cei 2 ani de garantie nu ai decat sa il duci la un service.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tine apasat butonul de shutdown (ca sa-l opresti fortat) si daca iti zice ceva gen sa continui cu hibernarea dai tasta jos si dai sa porneasca de la 0. Chestia aia s-a intamplat deoarece indivizii ca tine nu au habar sa opreasca un laptop/PC si-l baga in hibernare/sleep, laptop-urile sunt renumite pentru esecul lor de a iesi cu success din acele 2 stadii si trebuie sa le dai restart fortat.