| gabicyp a întrebat:

lentilele de contact sunt mai scumpe decat ochelarii? eu am dioptrii diferite la ochi(-4 ochiul drept,-6 stang) si as dori sa-mi fac lentile si vreau sa stiu daca sunt mai scumpe decat ochelarii. MULTUMESC anticipat!

3 răspunsuri:
| TorenT a răspuns:

Depinde de tipul de lentile. daca iti iei un set de 30, pentru purtare zilnica, e cam la 100 de ron, si le arunci seara, lentile pe care leporti o luna, tot cam asa la set de 3, vreo 200 la se de 6. acum, depinde si de firma si de calitate si de tipul lentilei. cel mai bine sa contactezi oftalmologul tau si sa ii ceri sfatul

| Miriam9 a răspuns:

Sunt mai ieftine.si nu sunt deranjante pentru ochi, adica nu te doare nimic ce naibawinkingiti fac ochii mai mari, si sunt mai ieftine.Doar ca trebuiesc schimbate odata la 6 lunihappy.

| FlorinFlorinF a răspuns:

Da, lentilele de contact sunt mai scumpe dar sunt si dureroase, te deranjeaza la ochi, si trebuie sa ai grija cum le bagi in ochi, nu le cumpara dupa net, du-te la swis optik big grin ca alea sunt bune