| SkinsLover a întrebat:

TPU! Lucrul care ma framanta e in felul urmator: imi place de un baiat, chiar foarte mult pot spune. E in acelasi liceu cu mine, ne-am cunoscut prin intermediul unei prietene si de vreo 3 luni tot vorbim pe facebook (avem destul de multe in comun, si el ma cauta si si eu, dar mai mult eu) si ne salutam cand ne vedem, nimic mai mult. (pe langa faptul ca ne zambim) In urma cu ceva zile mi-a cerut numarul de telefon, dar, cand vorbim prin intermediul telefonului el raspunde foarte greu la mesaje sau nu raspunde deloc. straight face (eu tot incerc sa-mi spun ca e ocupat si de asta nu raspunde si nu pentru ca nu ar vrea) Ei bine, amandoi fumam, (cand i-am propus sa mergem amandoi in pauze a parut incantat de idee) Azi mi-a trimis mesaj in ora daca nu ies la o tigara, nu am iesit caci nu am vazut mesajul la timp, si el insista sa ies pauza viitoare, apoi pauza viitoare si pana la urma am iesit. A fost prima oara cand am vorbit fata in fata, si eram agitata si nu stiam ce sa zic, cum sa reactionez si na... el ma mai intreba una alta, ma simteam ciudat Eu nu cred ca ma place, adica, nu sunt sigura, n-am nici o idee. Nu e genul de baiat care sa umble cu fetele, sa fie inconjurat de pretendente, e mai retras, diferit de restul, si nu pentru ca asa il vad eu si pentru ca chiar asa e. E realist si inteligent, vede lumea cu alți ochi... argh! Un pic de ajutor, din ceea ce v-am spus daca e vreo sansa ca el sa ma placa

3 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

E timid,cum de n-ai inteles inca lucrul asta? E timid cu fetele,nu timid in general.
Vrea sa se apropie dar nu indrazneste,ii e teama de reactia ta si sta in expectativa, asteptand semne incurajatoare pe care le analizeaza in fel si chip!
Mare curaj a avut sa vina la tigara, ofera-i bucuria asta si lasa-l sa isi dezvolte micul lui plan sa se apropie de tine, eu zic ca te place.
Ai rabdare cu el si da-i timp sa-si aplice strategia, o sa fie frumos si-o sa aveti ce va aminti...
happy

| neutrino a răspuns:

Sai linistita, nu-l grabi: el te place, dar nu stie ce sa faca in asemenea situatie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă te scoate la o ţigară e clar că te place ca pe o prietenă. Vede în tine o amică cu care poate discuta câte ceva. Dar din păcate nu cred că e atras de tine în alt sens.
Dar cine ştie, lasă relaţia de prietenie să continue, poate odată şi odată.