| AlexAL275 a întrebat:

Bună TPU! Luna viitoare împlinesc 18 ani și pot să zic că sunt foarte imatur, am mintea ca a unui copil de 13 ani. Nu știu să vorbesc cu cineva normal, fac glume proaste la care doar eu râd, nu știu să mă comport, nu știu să povestesc ceva cuiva. Comportamentul meu denotă că aș avea mintea unui copil de 13 ani cum am mai zis. Eu nu vreau să fac lucrurile pe care le-am enumerat mai sus, dar așa m-am obișnuit. Câteodată după ce-mi dau seama de prostiile pe care le fac sau le spun îmi vine să-mi dau 2 palme. Sunt un tip care până acum în viață a fost timid, retras, a avut o părere proastă despre toți și toate, chiar și despre el, a avut mereu acea dorință de a fi peste ceilalți, dar a înnăbușit-o. Mai pe scurt am pierdut timpul. Cu fiecare an mi se pare că viața mea devine din ce în ce mai anostă. Trăiesc în trecut unde eram fericit și totul era bine deoarece mi-e frică de prezentul care este crud și dureros. Copilăria este singura alinare pe care viața ți-o oferă. Nu știu cum vedeți voi totul, din ce parte priviți, dar pentru mine viața este numai în tonuri gri și negre. Ce părere aveți?

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Că cineva îți dă de mâncare și asta îți permite să te complaci.

| AlexAL275 explică (pentru sadrian46):

O să-mi vină și mie rândul?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În cazul tău ar fi nevoie de o experiență (sau mai multe) de viață care să te schimbe, ceva dur, care să te maturizeze.

| CatalinLaurentiu02 a răspuns:

Bănuiesc ca ai unele porniri greșite
Ți-e frica de prezent zici?
Hai sa îți spun o chestie
Pe mine Dumnezeu m-a schimbat
Cum? Citește Biblia și o sa vezi in ce minciuni trăiește lumea și care ii adevarul
Nu-i nevoie ca oamenii sa te placa, ci Dumnezeu

| anonim_4396 a răspuns (pentru CatalinLaurentiu02):

Te aplaud pentru acest răspuns!

| FantasyBoy a răspuns (pentru CatalinLaurentiu02):

Vrei sa devina omu`schizoid sau fanatic religios, sau cum?! domnul zeu nu exista, prietenul tau imaginar nu te-a schimbat, decat poate in rau!