| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.
Luni am simularea la romana iar marti la matematica.
Tin sa mentionez ca sunt clasa a 8-a.
Ei bine, am foarte multe emotii cum ca poate am sa iau note mici (stiu ca simularile nu prea conteaza dar nu vreau sa mi dezamagesc parintii deoarece ei investesc mult pentru mine ca sa iau nota mare la examen)
La romana profesoara imi zice ca sunt foarte buna si am facut foarte multe modele si imi zicea ca oricum peste 8 iau.
Iar la mate, in 5 luni, de la nota 3 am urcat la 7 sau chiar 8 (cel putin asa imi zisese profesorul), si tot el mi-a zis ca ma descurc din ce in ce mai bine.
Cum as putea scapa de emotii si de frica asta ca poate iau note sub 6-7?
Am auzit ca simularile de obicei sunt mai grele decat examenul ca sa i stimuleze pe elevi sa mai invete pana la examenul propiu zis.
Va rog ajutati-ma.

Răspuns Câştigător
| lilianaadelina a răspuns:

Ai incredere in fortele proprii, mai citeste o data acum ce ai de repeatat pentru simulari si ai grija sa dormi mult zilele astea
succes

| Sorina637 a răspuns (pentru lilianaadelina):

Multumesc mult, am sa revin dupa cand se vor afisa notele cu un raspuns cu notele pe care le am luat daca te vor interesalaughing))

1 răspuns: