| GFIA a întrebat:

M am apucat de fumat prin martie. Prima oara a fost din curiozitate, apoi a fost pentru ca imi placea. M am lasat acum o luna pentru mine si pentru sanatatea mea. Uneori aveam impresia ca imi era rau din cauza fumatului. Dupa tot acest timp in care nu am simtit nimic, pofta de a fuma a revenit. Imi e dor sa mi aprind o tigara si sa stau cu prietenii fumand si razand. Intrebarea mea e asta, de ce imi e atat de greu acum? Ma asteptam ca prima saptamana sa fie grea, nu prima luna... Deci aveti vreun sfaat pentru mine? Dau funda

Răspuns Câştigător
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Nu e chiar asa de greu acum, asta e doar parerea ta.
Inca nu esti fumator inrait, atunci sa vezi ce greu eu.
Daca te lasi, lasa-te acum.
Mai tarziu o sa-ti fie mult mai greu.

2 răspunsuri:
| mentholinks a răspuns:

Nu degeaba i se zice iarba dracului.

| PersonajFictiv a răspuns:

Poate fumat pentru tine inseamna sa iesi cu prietenii,sa te simti bine,etc,asociezi fumatul cu lucrurile astea si probabil de asta iti e dor de fumat,dar nu iti e neaparat de fumat cat iti e dor de ce ce intampla cand fumai ( erai cu prietenii si radeai ).Du-te si razi si simte-te bine, fara sa mai fumezi, se poata, daca vrei, daca nu, fumeaza iar.