| andreutzay a întrebat:

M-am certat cu o prietena.Sa va povestesc totul de la inceput. Ieri am fost cu ea acasa la mine si i-am oferit tot ce a vrut ea:prajituri,suc, dulciuri, i-am mai si cumparat.Ma rog. Seara am iesit cu o alta fata in oras si ea vroia sa mearga la bunicasa sa o vada, ca poate ii da niste prajituri.cea cu care m-am certat imediat vroia sa mearga ca vroia sa manance prajituri dar eu am zis sa nu merge caci bunicasa era departe si era si mai spre seara. dupa aia fata cealalta s-a dus acasa.si in timpul asta cea cu care m am certat vroia sa plece pe furis fara sa ne salute.cand am vazut-o zicea ca ii e foame.dar i se facuse asa dintr-odata? era clar ca s-a suparat ca n-a fost sa manance prajituri.si nici nu prea ma baga in seama.i-am spus ca ea sta cu omul doar cand are ceva dupa aia pleaca.m a intrebat :"ma faci profitoare?" dupa a inceput sa plece de nebuna inainte si la coltul strazii a fugit de mine.acum a spus la toti priettenii ca am facut-o profitoare si nici nu ma mai baga in seama.ce sa fac?

5 răspunsuri:
| euuuy a răspuns:

Spune.i a nu la asta te efereai si ca daca ea asta a inteles iti pare rau. CHiar daca nu iti pare e mai usor sa faci cum vor prosti decat sa te lupti cu ei.

| Clauvdgg a răspuns:

Da-i o prajitura!winking

| adry2001 a răspuns:

Nu e vina ta. Adica gandeste-te: si mie din cate ai scris mi se pare profitoare, deci e foarte bine ce i-ai zis. Unii oameni chiar trebuie sa nu mai profite de altii. Chiar si asa de ce te zbati asa pentru ea? Prietenii vin si pleaca. Ce daca nu mai esti prietena cu ea? O sa-ti faci curand alti prieteni. Si stai linistita ca prietenii vin cand ai cea mai mare nevoie de ei dar nu-ti dai seama.

| Said16 a răspuns:

Intrebarea existentiala este:
Unde sunt prajiturile?!

| Danielapop_Zamfir_1975 a răspuns:

Cereti scuze chiar daca nu vrei sau daca tu crezi ca ea nu are dreptate si tu consideri ca ea trebuie sa isi ceara scuze prima.si daca nu te iarta ii faci un cadou o felicitare cu mesajul cat de mult ti tu la ea sau ca este cea mai buna prietena pe care o ai si ca nu vrei s-o pierzi sau ceva de genul ps.cadoul facut de mana este cel mai frumos cadou facut vrodata unei persoane chiar daca nu iese cum vrei doar gestul conteaza.si intr-un cuvant in felicitare mai spune-i si ca v-ati certat dejeaba si ca prietenia dintre voi nu trebuie sa se destrame dintr-o chestie neinsemnata si ca tu nu vrei sa pierdeti aceasta legatura si alte idei daca iti mai vin in minte. sper ca te-am ajutat!