| Eucumamajunsaici a întrebat:

Buna TPU m-am jucat pe o masina abandonata dacia 1319 si m-am gandit sa ma urc pe ea.Era indoit plafonul si cand m-am pus am auzit de la civa spunand ca voi pati ceva ca am stricat masina.Mie fireca :'( :'(.Nu stiu care e categoria

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Chiar si parasita masina e proprietatea cuiva care te poate trage la raspundere daca ai deterioritato

| Eucumamajunsaici explică (pentru suntserios):

Problema este ca mi-a zis-o un batran si asa era deteriorata de tot vopseaua era pe o parte da si pe una si mucegaita vopseaua era inainte langa un bloc parasit dupa in fata chioscului si dupa in parcare.

| WaterDrop a răspuns:

Daca nu era in curtea nimanui, atunci nu ai de ce sa te ingrijorezi, nu te va pune nimeni sa platesti nimic.Doar in cazul acesta.Acum sa nu te apuci sa te urci pe orice masina vezi doar pentru ca nu este in curtea cuiva.

| Eucumamajunsaici explică (pentru WaterDrop):

Era in parcare

| WaterDrop a răspuns (pentru Eucumamajunsaici):

Nici o grija atunci. Daca tinea cineva la acea masina si`ar fi bagat`o intr-un garaj.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu o sa platesti nimic. Dar nu te mai urca si nu folosi bunurile care nu iti apartin. Puteai sa te lovesti sau mai rau.

| NaomiPopa a răspuns:

Ok am inteles problema ta, dar intrebarea care e?
in viitor ar fi bine sa iti vezi de treaba ta si sa nu te mai joci cu chestii care nu iti apartin!