| Daiana6737857967unzhsjdbenskdbdn a întrebat:

ma confrunt si eu cu o mare problema si imi doresc din tot sufletul sa ma ajutați cu cate un sfat, am 19 ani si trec prin cele mai întunecate momente din viața mea... Acuma un an jumate de zile am cunosc un bărbat in vasta de 34 de ani a fost atât de ciudat nici măcar nu mi-am dat seama cum dar m-am mutat cu el in casa lui au urmat o grămada de certuri bătăi am ajuns la spital cu ochiul spart din cauza unui pumn de al sau de fiecare daca cand voiam sa ma întorc la ai mei ma ameninta ca o da ma bată mereu cand ma va intâlni si multe alte chesti de frica si de spaima am ras alături de ei părinți mei nu au putut face nimic in privința asta in fiecare zi ma înjura ma batjocorește mai sunt si momente cand se comporta frumos dar mult mai rar acum de 2 saptamâni am început sa vorbesc cu un al băiat in vârsta de 21 de ani nu stiu cum sa fac sa plec de aici sa imi pot găsi liniștea si fericirea va rog din suflet sa na ajutați mie atât de frica si sunt atât de neputincioasa deși ar fi ceea mai mare schimbare in bine din viața mea va mulțumesc!

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sincer, imi pare rau ca ai trecut prin atatea si ai suferit atat de mult, din pacate, actiunea ta te-a adus aici si ca sa nu te frigi sid e data asta,
Fa bine si pleaca acasa la parinti, nu fugii cu baiatul de 21, ca risti sa vina nebunul sa va bata pe amandoi.
Daca te intorci acasa la parinti, parintii pot suna Politia si il pot aresta.

| sofisis a răspuns:

Alo, politia!
Cum ce sa faci? Plangere penala. Azi una, maine una, pana cand il infunzi. Exista centre pentru femei maltratate. Pleaca cat poti de repede. DAR nu pleca la celalalt baiat. Asta ar fi o greseala imensa. O sa il infurii rau de tot pe actualul tau si e posibil sa il pui si pe baiatul de 21 in pericol. Pleaca ori la rude ori in centre speciale pentru asa ceva. Si musai plangere la politie.

| anamariarot a răspuns:

Foarte multe cazuri de genul, când fetele au fost amenințate, au fost rezolvate de poliție. Caută dovezi și nu mai sta cu idiotul.

| Madesz a răspuns:

34 de ani? Dafuq? Naivo, un barbat a dat in tine, nu e evident ce trebuie sa faci?

| ShamelessQboy a răspuns:

La miliție!
Poti sa-l bagi si in pușcărie pentru agresiune!