| anonim_4396 a întrebat:

Ma numesc Alesia si am 15 ani, clasa a9a. Am o problema si va rog foarte mult sa ma ajutati crying De ceva timp am un iubit din liceu care ma place foarte mult, dar prietenii si colegii lui nu! Mi-e si rusine sa mai stau cu el cand e cu prietenii lui pentru ca ma simt refuzata. Ei il sustin sa se impace cu fosta, dar el tine la mine si stiu ca asta e important si ca nu ar trebui sa-mi pese parerea celorlalti. Dar numai suport barfele si toata rautatile lumii.el imi spune ca nu trebuie sa ne pese de ei. Va rog mult spuneti-mi niste sfaturi utile care sa le schimbe parerea despre mine.

P.S.: motivul:fosta lui e mai intepata, mai sexy, iar eu sunt mult mai cuminte si timida.
Multumesc ca ati avut rabdare! Dau funda :***

Răspuns Câştigător
| SolitarHacker a răspuns:

La mine s-a intamplat exact sfatul meu e sa ii propui sa rupa legatura cu anturaju acela care nu te agreaza, iesiti la un suc si discutati pe tema asta, nu trebuie sa ai nici un fel de jena s au retinere ii explici uite mai noi mai devreme s au mai tarziu ne vom despartii din cauza colegilor tai cred ca ar fi mai bine sa ne vedem de ale noastre si sa lasam prietenii sa isi vada de ale lor. sunt ferm convins ca prietenii (tovarasi) prietenului tau nu ai prietene poate asta e si motivul pentru care sunt asa bagaciosi s au invidiosi acum faci cum crezi tu ca e mai bine vorba aia cu tine sta nu cu prietenii lui (s au poate are alta inclinatie sexuala de care tu nu stii tongue ) glumesc tongue

2 răspunsuri:
| PassingBY a răspuns:

Chiar nu ar trebui să îţi pese de ei. Spune-i că nu te simţi confortabil în prezenţa lor şi că te deranjează atitudinea prietenilor lui. Nu ştiu ce să îţi spun despre cum să faci să te placă. fi tu însăţi. Dacă vei încerca forţat să fii plăcută, nu vei reuşi decât opusul.