| Wd395 a întrebat:

ma numesc Ioana si sunt in clasa a 8-a,imi place de un baiat din clasa mea.El sta fix in spatele meu si mi-a spus ca sunt una dintre cele mai bune prietene a lui, ne intelegem foarte bine,radem,vorbim multe,iesim pe afara mereu cu prietenii nostri,in pub-uri si mereu vrea sa stea langa mine,in ore ma striga mereu, radem in pauze, in pauze se pune langa mine si intr-o zi am stat cu el in banca si mi-a scris tot numele meu la sfarsitul caietului si a vazut profa de romana si nici acum nu mi-a sters numele.Se joaca cu parul meu, o data cand stateam cu el in banca voia sa ma desfaca la sutien, o data au spus diriga ca sa ma mute in alta banca iar el s-a opus a zis ca nu ma mut de acolo nici peste cadavru lui, o data colega lui de banca a zis "Ba Andrei da tie iti place de ioana ca prea si el a spus "Imi place de Ioana da nu in sensu ala razand, colega lui de banca e una dintre prietenele mele si a lui iar colega mea de banca imi e prietena si ii e prietena si lui Andrei si a colegei de banca lui Andrei, toti 4 suntem f buni prieteni iar eu i am spus colegei mele de banca,Delia ca imi place de el,ea fiind cea mai buna prietena a mea si am pus-o sa i zica colegei lui de banca,Andra ca mie imi place de el, eu stiind ca ea ii o sa i zica ca sunt f buni prieteni, bine asta a fost si planul.Si da ea i-a spus. Andrei i-a spus Deliei(celei mai bune pr a mea) ca Andra i-a spus ca imi place de el dar Andrei i-a spus Deliei dar sa nu mi zica mie ca stiu.A doua zi delia i-a spus lui Andrei ca mi-a spus mie ca stiu ca el stie ca il plac si Andrei a spus:"mai bine ca i-ai spus acum ca stiu ca ma place decat sa afle de la altii si sa se supere si mai rau" si azi la scoala ne comportam la fel de frumos dar nici de cum sa vorbim noi ceva ca stie el ca il plac sau ceva, si in ore il mai aud vorbind cu Andra despre mine.Ce credeti ma place? Si daca da, de ce nu imi zice atata timp cat stie ca si eu il plac? Multumesc.

2 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

M-am incaurcat laughing
Oricum sa iti zic altceva. In liceu aveam colege si colegi, si ne comportam la fel. Eram doar prieteni si atat, chiar daca unele faze pareau mai mult, dar nu era asa. Daca insa te placea si el in sensul de iubire sigur iti zicea. La cum este, pare ca nu este timid.

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Pai cred ca te place din ce am citit eu aici nu ai de ce sa iti faci griji in privinta asta daca l-ai auzit ca vorbea de bine despre tine.
Toate cele bune.