| Roxanaa20 a întrebat:

Buna TPU! Ma numesc Roxana si sunt la liceu. Imi place de un coleg. Ne trimiteam mesaje vorbeam la telefon si il mai ajutam cu lectiile. Ne-am intalint de cateva ori, ne intelegeam super bine si credeam ca si lui ii place de mine.
De cand ne-am intors la scoala ma ignora complet si vorbeste cu alte fete. Dupa o saptamana de scoala am aflat ca sunt contact direct cu cineva cu covid si a trebuit sa intru in carantina. Cand m-am intors toata lumea mi-a zis ca se bucura ca am venit inapoi la scoala. Toata lumea in afara de baiatul de care imi place. In pauze il vedeam razand cu alta fata si in fiecare zi la ore ii zambea fetei si ea ii zambea inapoi. Cand ii vedeam simteam ca lesin. Trebuie sa ii vad asa in fiecare zi si imi vine sa plang.
Ajutor, cum fac sa trec peste el? Nu mai vreau sa imi placa de el dar cand il vad sau ii aud vocea nu pot sa il urasc. Va rog scrieti numai raspunsuri serioase nu chestii de genul "ar trebui sa iti pese de scoala nu de baieti". Pai fix asta e chestia. Ca vreau sa trec peste el ca sa ma concentrez pe scoala.

Răspuns Câştigător
| PsihologDanielBotezan a răspuns:

Bună! sad Off, gelozia ta omoară, te distruge și te secătuiește sad Îmi pare rău că ai suferit sad și că viața ta nu a fost tocmai ce ți-ai dorit, sad dar am acumulat această serie de informații psihologice, cu care încerc să-i ajut pe cei care suferă. happy După ce citești, răspunsul îl găsești în inima ta și sper că începând de azi, prin puterea prezentului să fii fericită și să nu mai trăiești în trecut! Ai dreptul să fii fericită, nu uita!winking E o datorie la care ne cheamă viața. big grin

3 răspunsuri:
| VoidEternal a răspuns:

Timpul vindeca toate rănile. Nu exista formule miraculoase. Toți trecem prin așa ceva la un moment dat. Peste niste multi ani e posibil să îți amintești cu drag și nostalgie de pasiunile din liceu. Fruntea sus, vei trece peste momentul asta.

| LostForForever a răspuns:

Salut Roxana

Nu poți sa uiți niciodată ce iubești cu adevărat nu poți sa urăști niciodată ce iubești cu adevărat uneori plăngi unori te enervezi dar adevarul este unul singur și tu îl ști deja in iteriorul tău ca orice ar fi și orice sar întâmpla ia sau el tot ia sau el rămâne orice ar fi orice s-ar întâmpla

I-ai spun măcar lui baitul asta ce simți pentru el? el știe?