| Beby98 a întrebat:

Ma puteti ajuta si pe mine cu niste versuri care rimeaza? vreau sa fie despre povestea mea si a prietenului meu, cum ne'am cunoscut. Povestea incepe ca eu il placeam, iar el se comporta foarte urat cu mine, adica cu toate fetele...Ne jigneam reciproc, iar eu sunt razbunatoare si intr'o zi juca tenis de picior cu baietii si am inceput sa comentez prima la el ca sa nu mai inceapa el si tot ce a facut el a fost sa imi zica cu voce inceata sa incetez... Apoi cand am inceput sa stau cu el si ceilalti, el a incercat sa ma combine cu prietenul lui pentru ca ala ma placea, iar el nu putea spune nimic ca sa nu se supere ala pe el, iar eu am fost presata de prieteni sa fiu cu ala macar 2 zile si am fost 2 zile cu ala si i'am spus prietenului meu ca ma despart de baiatul ala, iar el mi-a spus ca s-a simtit fericit si dupa cateva zile am inceput sa jucam toti afara adevar si provocare si fantanita, iar eu stateam in bratele lui pe topogan, iar la adevar si provocare ne'au pus sa ne sarutam si ne'am sarutat si m-am simtit extraordinar! Iar atunci cand a trecut la altii sa fie provocati el m'a intrebat daca vreau sa fiu cu el si nici macar nu am stat pe ganduri si am raspuns cu un DA mare! Si de atunci suntem impreuna, iar acum avem 6 luni si 2 saptamani si ne intelegem bine, dar cateodata ne certam din porcarii, pot sa spun ca si eu sunt geloasa la fel ca el, dar asta e pentru ca il iubesc si nu vreau sa il pierd!

Răspuns Câştigător
| Buubbu a răspuns:

Cam greu de făcut rime pe o astfel de poveste, dar în fine. O să-mi dau silința.
Au trecut 6 luni din ziua în care,
Ale mele sentimente m-au făcut să spun acel "da" cu voce tare.
Nici o clipă nu am să o regret,
Dar gelozia își spune uneori cuvântul.
Nu vreau să te pierd.
Tu ești dovada vie,
Că din jigniri si ură,
Se naște bucurie.
Că după certuri și tachinări,
Uneori există cele mai bune urmări.
Dintr-o simplă provocare și dintr-un simplu joc,
Înăuntrul nostru, se lasă cu foc.
Un foc numit iubire
Și ca să-ți dovedesc,
Am doar două cuvinte
Și anume: Te iubesc!

| Beby98 explică (pentru Buubbu):

Multumesc mult! Te pricepi foarte bine happy

2 răspunsuri:
| EricCartman a răspuns:

Foarte emotionant...