| D3uTzA_5349 a întrebat:

ma puteti ajuta si pe mine? Eu si cea mai buna prietena nu ne mai intelegem de vreo 2-3 luni.Eu stau la oras iar ea sta la tara, dar invata la oras, si pana acum ceva timp ne aveam foarte bine, dar de ceva vreme nu mai vorbim aproape deloc.Eu ii tot trimit mesaje, o mai sun, dar nu'mi raspunde la mesaje sau la telefon si eu cand prind ocazia sa vorbesc cu ea o trag la raspundere.Cand vorbea cu mine la telefon sau prin mesaje mama ei ii zicea sa nu mai stea cu telefonul in mana, acum cand vorbeste cu mai multe persoane prin mesaje nu'i mai zice nimica.Eu m-am cam saturat sa tot o sun numai eu sau sa ii dau mesaje si sa'mi raspund cand are ea chef.Cine este de vina? Eu sau ea? Cum putem face sa nu ne mai certam?

Răspuns Câştigător
| AndreeaSiAndra a răspuns:

Buna deutza.Eu cred ca tu stii cine e de vina aici e clar ca ea.Tu nu trebuie sa stai dupa ea si sa o suni mereu iar ea nici macar sa nu iti raspunda asa ca mai las-o si pe ea sa te mai contacteze iar daca vezi ca nu o face mai bine cauta-ti o alta prietena pentru ca nu merita sa iti bati capu cu persoane din astea, cine stie poate ea are alta prietena mai buna ca tine si isi consuma minutele si mesajele cu ea.Si daca zici ca si masa ii zici sa nu mai stea cu telefonul in mana inseamna ca nu sta numai cu tine la telefon ci si cu altele.Mai bine incearca sa iti cauti o alta prietena mai buna iar pe ea sa o mai bagi in seama asa cand ii vine si ei chefu de tine.Multa bafta si incearca sa nu mai stai dupa f*ndu ei.

2 răspunsuri:
| Bombaaa a răspuns:

Asta e.

| NayachanKawaii a răspuns:

Buna! Mda. complicat, si eu am avut aceeasi problema, eu iti spun direct, daca ea este rece cu tine inseamna ca nu mai este cea mai buna prietena a ta, te sfatuiesc cat de bine pot sa nu o mai bagi nici tu in seama, poate ca asa o s-o faci curioasa si asa o sa vina ea la tine, acum nici eu nu stiu daca tu sau ea este de vina, dar daca i-ai gresit cu ceva cerei scuze. Si pur si simplu lasa totul sa decurga normal
Just let it go brother laughing) Pwp Funda?