| anonim_4396 a întrebat:

Ma simt incredibil de prost. Astazi eram impreuna cu 2 colege in parc la capatul lui 9 iar tata fiind acasa. M-a sunat si,-a intrebat unde sunt si eu m-am panicat pentru ca de obicei nu prea ma lasa acolo si i-am zis ca sunt la niste scari unde mai stam noi de obicei si a fost acolo si mi-a zis da unde esti ma rog si m-am panicat am inchis telefonul si am alergat repede catre tata. Acuma e suparat ca nu i-am zis adevarul si ca l-am mintit pentru ca el mereu mi-a zis sa-i zic adevarul intotdeauna si ma simt si eu foarte rau mi-m cerut scuze si i-am scris si texte ca sa ma ierte foarte foarte lungi si stiu ca nu rezolva chestia cu scuzele. Pana acuma nu l-am mai mintit in legatura cu nimica si a zis ca nu ma va mai ierta niciodata. M-a pedepsit foarte aspru cel putin pentru mine. Sa nu mai merg la bunici si sa stau inchisa in casa toata ziua in afara de scoala. Pentru unii o pedeapsa banala pentru mine o durere in suflet. M-am pedepsit singura sa nu ma mai joc pe calculator tableta i phone si telefon sa nu ma mai uit la tv si chestii de genul. Ma simt extrem de prost. Acuma ca a-ti putut citi pana aici va multumesc insa daca ma puteti si ajuta. Ce sa fac va rog sa nu mai fie suparat va rog. Astept raspunsuri rapide si multe va rog frumos dau FUNDA

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Copil destept esti. de ce nu ai zis adevaru? asa sa iti faca. imi amintesc cand aveam vreo 10 ani si i-am cerut bunicului 50 de bani sa ma duc sa imi iau suc, si m-am dus la sala de internet. frumos a fost ca a venit dupa mine, si o saptamana nu am mai pupat internetu si nici strada si de atunci nu am mai mintit. cat si despre tine sa stii alta data ca minciuna nu face bine, si nu mori fara tableta si apara putin timp, nu face din tantar armasar

5 răspunsuri:
| fuzzer a răspuns:

Discuta cu el si fa-l sa inteleaga ca n-ai facut nimic rau.

| rihanna1234 a răspuns (pentru fuzzer):

Cand e suparat nu prea poti discuta cu el ca se cam enerveaza

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Romtelecom si Cosmote, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

| JamieLandon a răspuns:

Pai promite-i ca de aici incolo o sa-i zici adevarul...chiar daca nu e in favoarea ta

| rihanna1234 a răspuns (pentru JamieLandon):

Mereu cand ii promit ceva el zice ei sigur te tii de promisiuni si nu pot sa ii mai promit cam nimic p; entru ca nu ma crede ca ma tin de promisiuni