| Alexxx40383736 a întrebat:

Bună TPU, mai e puțin și vine și evaluarea nationala de anul acesta, ce sfaturi îmi puteți da sa iau o nota cât mai mare la romana dar și la mate? Nu am emoții chiar deloc și nu ma stresează nimic, fac câte un test aproape zilnic.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| AnNoONniImMuULl a răspuns:

Salut iti scriu ca o persoana care a luat 9, 90 la evaluarea nationala. Stai linistit, ce e important este sa inveti din timp teoria la romana (gramatica) sa lucrezi cat mai multe compuneri (libere+argumentative) ca sa iti formezi mana si pentru matematica exact ce ai zis fa teste, unul e bine dar poti incerca mai multe. Nu te stresa, da tot ce ai mai bun si o sa reusesti! Bafta!

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

La română să ai grijă să aibă aspect frumos lucrarea, să scrii cât mai îngrijit, să tai cât mai puțin și să fie așezare bună în pagină
La mate să treci toate etapele pe lucrare că se punctează mai mult decât rezultatu și chiar dacă nu știi să termini o problemă scrie cât mai mut la ea că tot s-o găsi să-ți puncteze ceva

| Raluca591 a răspuns:

Ai incredere in tine

| String27 a răspuns:

Salut! Pentru romana, îți sugerez pagina asta: https://www.facebook.com/Pregatire.de.nota.10/

Pt mate, pur și simplu exerciții cat de multe.

Spor!