| ursuletul46 a întrebat:

Mai este ceva vreme dar vreau sa fie totul perfect.Prin mai este ziua prietenei mele, mai exact cea mai buna.Suntem prietene de 7 ani, 7ani minunati in care ne am distrat impreuna.Fiindca suntem clasa a 8 a si asta este ultimul an in care ne vedem zi de zi(deoarece sunt sanse cam mici sa intram la acelasi liceu)vreau sa i fac un cadou special de ziua.Deci ma gandeam la ceva sentimental,dar nu stiu exact ce. Am vazut intr-un magazin, B&B, o rama mare in forma de inima in care puteai sa pui 3 poze.Era super frumoasa si cred ca o sa o cumpar si o sa pun poze cu cele mai frumoase momente impreuna.M am mai gandit si la un album cu poze, si pentru mine si pentru ea, insa acest cadou as vrea sa il fac la sfarsitul verii pentru a avea si vara asta la dispozitie sa ne distram.Deci altceva ...sigur un buchet de trandafiri dar simt ca as vrea mai mult si nu stiu ce.Probabil o sa i scriu si cateva pagini, poveste intreaga, o carte nu stiu.Altceva ce as mai vrea sa i cumpar este un tricou sau hanorac pe care sa scrie pe spate,, Salvatore"(suntem obsedate de tvd) si tot simt ca nu e de ajuns.Probabil o sa i mai iau si un lantisor, stiti voi din acela si pentru mine si pentru ea cu bff sau alte chestii sau poate inele, habar n am.Deci mai dati mi idei despre ce cadouri as putea sa i mai iau laughing)sa nu fie nici foarte scumpe fiindca am bugetul de 240 lei.

1 răspuns:
| radubz a răspuns:

Pentru fiecare an petrecut impreuna scrii sau printezi pe o fasie de hartie cea mai buna intamplare pe care ati avut-o impreuna. Iei cele 7 fasii de hartie, le lipesti pe un carton(poti alege sa fie colorat cartonul, sau cum vrei tu) si dupa aia inramezi cartonul.
Mai am o idee asemanatoare, daca asta nu ti se pare buna.