| LavsKitty a întrebat:

- Buna TPU :** ! Malwarebytes Anti-Malware este bun de ceva? Am scanat ieri si am gasit 2.743 de virusi laughing)). Dau fundita raspunsului cel mai complex nu "da, nu" laughing. mercii :*

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Pai daca ti-a gasit si ti-a sters 2.700 de virusi, TU ce crezi este bun de ceva? Pot sa zic ca este un program CELEBRU.
Malwarebytes Anti-Malware Free utilizeaza tehnologie puternica pentru a detecta si elimina toate urmele de malware, inclusiv viermi, troieni, rootkits, spyware si mai mult. Poate rula fara probleme alaturi de alt antivirus pe care il ai deja instalat in calculator. Exista doua variante de Malwarebytes Anti-Malware: cea free (gratuita) si varianta Pro care este contra cost. Avantajul variantei Pro este acela ca ofera protectie in timp real al calculatorului. Folosind varianta Free ai posibilitatea de a-ti scana si curata calculatorul de foarte multe dintre amenintarile pe care un antivirus obisnuit nu le poate detecta.
Nu il mai laud big grin

| LavsKitty explică (pentru neluL):

Mersi mult big grin :*
Am avut si varianta Pro 7 zile. Am scanat iar si am gasit iar 49 laughing). Ma gandeam ca e vreo chinezarie care nu e bun de nimic.

| neluL a răspuns (pentru LavsKitty):

E foarte bun dar stii care este treaba ca sa ai o devirusare eficienta? Trebuie sa faci dezinfectia din SAFE MODE (virusii sunt inactivi in safe mode).
SAFE MODE - este un mod de diagnosticare ce functioneaza pe toate sistemele de operare Windows, si care necesita o configuratie minima si drivere generice. Safe mode reprezinta pornirea windows-ului cu un numara minimal de functii necesare pentru lucru. Asa ca, mai jos vei gasi un mic ghid prin care vei afla cum poti intra in Safe Mode fara probleme.
Cum pot sa intru in Safe Mode?
1. Restarteaza calculatorul
2. Apasa butonul F8 pana cand iti apare Advanced options Menu (Reporneste computerul si apasa tasta F8 de pe tastatura inainte de a aparea ecranul de boot al sistemului de operare - tasta o apesi de mai multe ori si repede pana iti apare imaginea de mai jos)
3. In meniul care apare alege "Safe Mode" sau "Safe mode whit networking"
"Safe mode networking" e la fel ca "Safe Mod" doar ca include si internetul.
Vezi foto: http://img534.imageshack.us/img534/3794/windowssafemode.gif
4. Iesirea din "Safe mode" se face simplu, restartam calculatoru si alegem optiunea "Start windows normaly"
Daca nu reusesti sa rezolvi problema in "Safe mode" poti alege si "Last known good configuration" – optiunea aceasta intoarce sistemul la starea optima.
Vezi foto: http://windowsgeek.info/wp-content/uploads/2011/03/5cir12.gif
5. Asteapta ca sistemul de operare sa incarce anumite fisiere necesare deschiderii lui. Succes!

| LavsKitty explică (pentru neluL):

Ok, multumesc din suflet big grin. Nu este nici o problema daca am si AVG si Malwarebytes? Ca sa indepartez virusii dupa scanare apas " inlatura. "?

| neluL a răspuns (pentru LavsKitty):

Nu este nici o problema! Pot rula amandoua in acelasi timp. Pentru sters virusii da click pe ->inlatura! Daca faci devirusare cu MalwareByte, nu mai are rost sa faci si cu AVG.

8 răspunsuri:
| Sihastrul a răspuns:

Este foarte bun.Cu siguranta sunt mai multi,asta pentru ca nu ai antivirus sau nu ai unul cat de cat bun.
Antivirus Avira, Comodo Firewal, Advanced SystemCare...sunt free si pe viitor Malwarebytes Anti-Malware n-o sa mai depisteze nimic.

| LavsKitty explică (pentru Sihastrul):

Va multumesc mult, as da funda la amandoi dar din pacate pot sa dau doar una. Am antivirus AVG dar prea mult astept sa scaneze laughing. De ce nu o sa mai depisteze nimic? :d daca nu.s prea insistenta?laughing

| danyeldj a răspuns:

Salut,sa stii ca este printre cele mai bune, dar in acelasi timp o sa ai procesorul incarcat la minim 15% cu el(foloseste ceva resurse)! Bafta, eu folosesc emsisoft.