| nikoletha98 a întrebat:

Buna TPUhappy. Mam decis sa incep un corcushappy. Este adevarat ca cei care inca sunt in generala sau cei de la liceu vor putea da raspunsul mult mai usor fata de alti dar. Bun deci prima intrebare din concurs este: CARE ESTE RECIPROCA TEOREMEI INALTIMI?(doar pentru asta veti primi vot'uri), pentru funda va trebui sa imi scrieti si DEMONSTRATIA! Sa va vad...Precizez ca am pus aceasta intrebare pentru a va ferifiica cultura generala in privinta matematicihappyDeci;')...Astept cat mai multe raspunsurihappyBafta!love struck:*

5 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

O găsești pe internet, concursurile sau solicitările rezolvării temelor sunt interzise pe site, și mai ales la categoria asta!
Baftă!

| corolav a răspuns:

Dacă e concurs, care este premiul?

| SVD a răspuns:

Stii,regulile de pe TPU spun foarte clar ca nu ai voie sa pui intrebari din teme pe site...nu cred in acest concurs si ia asta ca pe un sfat:sterge-ti intrebarea fiindca risti sa fii data afara de pe site.

| nikoletha98 explică (pentru SVD):

Spune-mi si mie de ce as pune o intrebare ca asta de ce as cere reciproca teormei cand la scoala am facut-o si avem si demonstratia? Da-mi un motiv daca nu doresc sa dau funde mai usor si sa pot obtine funde cei ce sunt atenti? Da-mi tu alt motivstraight face

| llliii a răspuns:

Nu cred ca este concurs, este o tema pe care nu sti sa o faci straight face cauta si singura prin culegeri si o sa gasesti. noi nu suntem chiar atat de prosti cum crezi tu ca iti facem tema pentru o funditastraight face